Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki gsx 600 f nek mennyi...

Suzuki gsx 600 f nek mennyi az éves fentartási költsége?

Figyelt kérdés

Karbantartás biztosítás súly adó. Vidéken lakok évi max 5000 km-t mennék ha számít.

Köszönöm a válaszokat.



2015. máj. 28. 05:48
 1/3 b4r4thg ***** válasza:

Nekem is 600asom van. Sajnos nehéz egy átlagárat mondani.

Súlyadóra van kalkulátor, azt könnyű meghatározni.

Biztosítást már tudsz kötni rá évi 10ezer alatt.


A karbantartás már kérdéses. Gumit ha évi max 5000et mész, akkor elég 2-3 évente cserélni. Láncszett tovább bírhatja. Ezek, amik jobban meg tudják nyomni a költségeket.

2015. máj. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2015. máj. 30. 22:06
 3/3 anonim ***** válasza:

A biztosítás sok mindentől függ, milyen bónusz kategóriában vagy stb..durván 15.000 / ÉV ha A0-ba vagy. Bandit 600-asom volt, amiben ua. motor van mint a GSX-F-be, a 78 lovas légolajos Suzuki motor szóval kb. a teljesítmény adó ( a súly adó kifejezést felejtsük el ) 8ezer volt.

Éves karbantartás: olajcsere 5-7.000 km-enként ha használva van, de évente mindenképp - Motul 5100 4Liter kb 9.000 Forint.(3,4L kell bele ha jól emlékszem )

Olajszűrő kb 1.500 ( HifloFiltro 138)

Fékbetét hátra 4.000, előre 14.000 (2pár EBC szinter) vezetési stílustól függően kopik természetesen, de nekem 15.000 körül szokott elmenni, a hátsó kicsit ritkábban.

A láncom az volt, hogy 30.000-et is elment de rendszeresen mostam / átolajoztam stb..gondoztam..normális "nem megszállott" tulajnál fele ennyit bír. Az ára kb. 30.000 szettben ( 2 lánckerék + lánc ) CSAK JT vagy DID..semmi gagyit ne rakj fel..egyszer spóroltam és 6.000 km után kuka volt..megnyúlt és elpattant egy szem...

A gumit nem írom, mert az rajtad múlik meg a használat típusán, hogy mennyit bír ( egyedül, utassal, sok csomaggal, milyen típusú úton, kanyarvadászat, vagy kockásra koptatod, gyors terhelésváltás stb..+ gumi típusa )

Ezeken kívül ha szerencséd van nem kell költeni rá, de mindig történhet valami persze...

nagyjából összefoglaltam remélem :) :)

2016. máj. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!