Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autó vásárlása esetén...

Első autó vásárlása esetén mire kell oda figyelni?

Figyelt kérdés
Szeretném tudni, hogy mások mit nem vettek figyelembe amit idővel megbántak, vagy mire nem figyeltek mikor megvásárolták.

2015. máj. 30. 08:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Troll on:

Az első autó megvásárlásánál ugyanazokra kell figyelni, mint az összes többinél!

:D

2015. máj. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Attól függ milyet akarsz ha hasznaltan veszed nézd meg hogy nem rozsdas e illetve nézd meg hogy megvnnak e benne az alap dolgok pl

Klima azt is erdemes megnézni hogy az ülések jó minőségűek e vagy hogy a csomagtarto elég nagy e .nagyon drága luxus autot nem ajanlom mert méreg drága a javítása pl 1 szett bugatti veyron gumi

25000 euroba kerul

2015. máj. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Beviz Elek ***** válasza:

Én egy szerencsés disznó vagyok. Megláttam, mentem egy próbakört, megvettem. Egyiknél sem bántam meg!

Kasztni ne legyen széteohadva és frissen mosott motorral nem venném meg.

Próbálj ki több egyformát, hallani fogod hogy mi nem normális (pl motorhang)

2015. máj. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
Fontos, hogy ne olyan legyen, ami valakinek az utolsó autója volt. Akár azért, mert "az élettel össze nem egyeztethető sérülést szenvedett" benne, akár gazdaságilag (ez utóbbi ritkán látott szervízt akár a rendszeresen szükségesekre is). Meg lehet venni egy autót "mélyen ár alatt" is, csak akkor tudd, hogy mi a hibája, amiért annyi. Ha valahol azt mondják hogy nincs és sose volt hibája, azt inkább hagyd ott. Nem gond, ha elviszel egy hozzáértőbb ismerőst, vagy elviszed egy szervízbe átvizsgálásra. Ne akarjon helyből szétesni és ne a típus legolcsóbbjai között legyen...
2015. máj. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Attól is függ, friss jogsisként fiatalon, kevés tapasztalattal, például 18-23 éves korban, vagy már sok km-rel és évvel a hátad mögött veszed az első autódat.

Fiatalon és kevés tapasztalattal (sokan azt gondolják, hogy hihetetlen jól vezetnek így is) olcsó, de jó állapotú autót kell venni, ami esztétikailag is nagyjából rendben van.

Olcsó azért legyen, mert valószínűleg megtöröd párszor, lehet hogy nem is a te hibádból, hanem cska nem tudsz elkerülni egy veszélyhelyzetet, amit tapasztaltan már el tudnál. Az olcsó autó javítása olcsó lesz és nem annyira kár érte.

Jó műszaki állapotban azért legyen, hogy ne posztoljon mindig a szerelőnél, mert az elég rossz kezdés lenne.

Jó esztétikai állapot pedig azért hasznos, mert megtanulsz vigyázni a saját és a mások autójára, pl. ügyelsz arra, hogy ne húzd meg a másik autóját. Ez ilyen a sajátomra is vigyázok és átérzem a másik helyzetét és az övére is vigyázok dolog.

2015. máj. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Első lépésben körbejárod a környék autószerelőit. Kiválasztasz közülük egy szimpatikus pofát, akivel később is szívesen tartod a kapcsolatot. Utána kézen fogod, és elviszed megnézni a vasat.
2015. jún. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

mennyi pénzed van és mi a legfontosabb tulajdonság amit tudjon az új autód?


Ha nincs semmi különös kívánságod, és autószerelőt sem tudsz beszervezni hogy elmenjen veled megnézni az autót (miután te már megnézted és tetszett) akkor vegyél egy olyan évjártatú Toyota Corollát amit megtudsz engedni.


A Corollák a világ legmegb1zhatóbb autói, igaz, sok luxus nincs bennük, de ami van az működik bennük, és ha rendesen van karbantartva akkor több százezer km-t is beletudsz tenni komolyabb fejfájás nélkül.

2015. nov. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!