Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Clio II-nál hány kulcsot...

A Clio II-nál hány kulcsot lehet egy autóra betanítani?

Figyelt kérdés
Fél éve vettem egy Clio-t, kaptam hozzá pótkulcsot de sose használtam. Ma viszont nem találtam a kulcsot és a pótkulccsal akartam indítani az autót, de eleve már a távirányító se volt beprogramozva és nem tudtam beindítani az autót a pótkulccsal.
2015. máj. 30. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Neppertrükk. Adnak ugyan hozzá két látszólag jó kulcsot csak az egyikben nincsen chip, te úgyis csak az egyikkel próbálod ki az autót, a másokról meg azt hiszed hogy jó, de az max csak ajtót nyit. Ha nincs meg az az egy jó kulcs akkor próbálj meg rendelni egy Renault márkaszervizben az autó alvázszámával, esetleg biztonsági kódot is kérhetnek, viszont legyen nálad az összes papírja hogy igazolni tudd hogy a tiéd az autó. olyan 20-30EFt lesz egy új kulcs.
2015. máj. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Magánszemélytől vettem az autót.
2015. máj. 30. 19:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát mindegy, akkor ő vert át.
2015. máj. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha betanítják a pótkulcsot akkor a másik kulcsot elfelejti?
2015. máj. 30. 20:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudod betanítani, mert egyrészt nincsen benne transzponder chip, másrészt ha lenne is akkor sincs meg a működő kulcs, tehát nincs miről másolni a chip adatait. Ezért írtam hogy rendelj hozzá mert a Renault (és más márkák is) alvázszám alapján eltárolják a transzponder kódot, azt a szerviz felirja egy chipre, sőt ha nem volt zárcsere akkor toll mintázatát is le tudják gyártani az eltárolt adatok alapján.
2015. máj. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyénként nem, nem felejti el, annyi kulcsot csináltatsz az autóhoz amennyit akarsz. Gyakorlatilag a kulcsok egymás "klónjai", tehát az autó elektronikája nem tudja őket megkülönböztetni, legalábbis a Renault Clióé biztos hogy nem, más a helyzet BMW-vel, Mercedessel.
2015. máj. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azóta meglett az eredeti kulcsa de mégis motoszkál bennem az a dolog hogy mi van h végleg elhagyom. Arra gondoltam h belerakatom a chipet egy zárszaküzletben mert remélem h az olcsóbb mint a Renault szervíz. A távirányítójában sztem elem sincs mert a lámpa nem világít bár az is előfordulhat hogy teljesen üres belül.

Szerintetek először a renaulthoz vigyem vagy a zárszaküzletbe? Ha a záras beleteszi a chipet és a renaultnál meg kiderül hogy a központi zárhoz tartozó dolog nincs benne akkor a chippet még szerintem át tudják rakni egy másik kulcsba. Egyébként másodlagos hogy a pótkulcs működteti e a központi zárat.

2015. máj. 30. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!