Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Pár motoros kérdésre tudnátok...

Pár motoros kérdésre tudnátok válaszolni?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok,most kaptam egy Honda Dio-t,és elkezdtem kresz-re járni,hogy lerakhassam az AM kategóriás jogsit. Kb 10 évesen mentem vele először,és azóta is csak rövidtávon közlekedtem vele. (Falun pl. boltba)Úgy érzem tudok vele ,,bánni,, ,ezért is szeretnék jogsi után nem sokkal valami komolyabbat. Derbi Supermoto-t szeretnék,csak nem tudom hogy érdemes lenne-e vennem,mert úgy tudom ,rajta lesz a jogsim hogy automata váltóssal vizsgáztam.Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? A másik hogy egy 172 cm-es,58 kilos lánynak nem lenne elsőre nagy falat? Ültem már ilyenen és mentem is vele pár utcát,leér a lábam,elbírom tolni,stb. Csak nagyon várom és úgy mondd nem akarom ,,fölöslegesen,, megvenni,ha esetleg valami nem stimmel :/

2015. jún. 3. 22:33
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha holnap lesz a 2. kresz órám,még válthatok kategóriát? Úgyis csak a vizsgadíjat fizettem ki eddig,semmi mást.
2015. jún. 3. 22:57
 2/7 anonim ***** válasza:

"mert úgy tudom ,rajta lesz a jogsim hogy automata váltóssal vizsgáztam."


Csak te és még néhányan tudjátok így, de ez nem igaz.


A kategória váltást a suliban kell megkérdezned, bizonyára a különbözet befizetése után nem lesz gond vele.

2015. jún. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem,mert az iskola honlapján nincs fönt hogy rajta lesz-e,a szerződésben nincs benne,viszont ahol fizetnem kellett,oda ki volt írva a plakátra. Ha mégis azt mondanák,hogy rajta lesz,lehet kérni hogy ne legyen? :D Vagy ne foglalkozzak vele? És köszönöm a választ!
2015. jún. 4. 07:26
 4/7 anonim ***** válasza:
A kis Diot gyorsan ki fogod nőni, de a Derbit is hamar érezni fogod. Nem vagy alacsony, meg nem is félsz a motorozástól, tehát vágj bele nyugodtan. AM jogsinál nincs ilyen hogy váltós meg nem váltós.
2015. jún. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ma kérdeztem meg az oktatót, rajta lesz a jogsin hogy automata váltóssal vizsgáztam. Még lehet hogy tudok kategóriát váltani,és akkor szabályosan mehetek 125 ccm-ig,mert azt mondta ha AM-mel vezetem a Derbit,az szerencse kérdése, hogy milyen kedvű rendőrt fogok ki igazoltatásnál.
2015. jún. 4. 19:47
 6/7 anonim ***** válasza:

OK, nem kell elhinni amit itt összeirkálunk, de azt is vedd figyelembe, hogy pár éve szentül állították az oktatók, hogy az AM korhatárát 17 évre emelik, aztán 2012-ben csak úgy dőlt befelé a sok tanuló, hogy megelőzzék a korhatár emelést. Aztán nem lett emelés.


Még eddig senki se tudott mutatni olyan AM jogsit amiben benne van a 78-as kód. :D


Igazából ha nagyon motorozni akarsz, akkor az A2-t kellene megcéloznod!

2015. jún. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretnék,ez tény. Nem biztos hogy már tudok variálni AM-ről A1-re,de nem bánok meg semmit, mert ígyis-úgyis derbi lesz a vége, annyi különbséggel, hogy az A1 ugye nagyobb lehetőségeket kínál. Köszönöm a válaszokat! Még annyit szeretnék kérdezni,hogy kinek mennyi idő volt megtanulni úgy motorozni,hogy nem 80-al száguldott egyből,hanem rendesen betudta indítani,váltani, stb? :)
2015. jún. 4. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!