Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik fokozatban közlekedtek...

Melyik fokozatban közlekedtek városban (50km/h)? 1,9 tdi-röl van szó. És kb. mekkora ilyenkor a motor fordulatszáma?

Figyelt kérdés
2015. jún. 5. 22:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Sík egyenes szakaszon, ahol szinte magától gurul az autó, minimum 1200 - 1300 fordulat 5-dik sebesség. Út emelkedéseknél visszaváltás 4-dikbe.stb.

(5 sebességes Superb 1,9 PDTDI)

Általában igyekszem az 1500 as fordulat környékét kihozni fordulatban és ahhoz igazodóan váltani a fokozatokat.

Természetesen ez az 1500 as ford. nem érvényes a kihúzatásoknál,gyorsításnál,előzésnél,hegy menetnél,emelkedőn,városon kívüli utakon,stb.

2015. jún. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
én 4. ben szoktam,bár inkább 60-65 el megyek ott sík terepen néha 5. is akár.Nem vagyok benne biztos,de 50-nél szerintem 5.-ben alapjáraton van szinte.
2015. jún. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

1.9dci


50km/h-nál többnyire 3-asban max 2000-es fordulaton. Ha huzamosabban 2000 fölé megyek, akkor már 4-es. 55-60-nál pl már simán.


5-öst olyan 70-75 után kapcsolom.


Nálam a 2000-es fordulat a nyerő, ott megy könnyeden a motor, 1200-nál erőlködés lenne. 50-nél 5-ösbe kapcsolni értelmetlen szerintem.


Mielőtt bárki is a fogyasztással jönne, megnéztem érdekességképp. Nem fogyaszt kevesebbet 50-él 5ösben,5-esben mint 3-asban.


Próbáld ki, hogy sík terepen haladsz és próbálgassad ki, hogy az adott sebességeknél hol van meg az a fordulat ahol könnyedén megy a kocsi, de még nem bömböl. (nekem ez a 2000)


Jó eséllyel észre fogod venni, hogy a motor úgy van beállítva, hogy a tipikus sebességhatároknál meglegyen a kívánt fordulat az adott sebességben.


pl 50km/h és 90km/h. Nekem sík terepen 50km/h-nál majdnem pontosan 2000 3-asban. 90-nél szintén 2000 körül van 5-ösben.


Szerintem fölösleges folyamatosan erőltetni a magasabb fokozatokat. Kerékpáron se fogsz könnyebben haladni attól, hogy a nagyobb fokozatba váltasz idő előtt.

2015. jún. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
érdekes nálam többet eszik a kocsi 50-nél 3 ban mint 4ben :) Amúgy kétlem,hogy a DCI ugyanaggyi enne 3-ban mint 4 ben.
2015. jún. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor, hogy tényleg TDI-s válasz is legyen.

Én 45-50től 4.ben megyek, így van annyi nyomaték, hogy ha kell mértékkel meglódul a kocsi. Kisebb nagyobb gyorsítás, lassítást gond nélkül veszi. A fordulatszámot annyira nem figyeltem, 2000 alatt van valamennyivel. 5.be 65-70nél váltok, de csak ha hosszabb távra látom, hogy nem lesz fékezés előreláthatólag

2015. jún. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Enyém is TDI válasz volt :)
2015. jún. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Pedig elhiheted. Van benne fogyasztásmérő. Teszteltem, eléggé jól mér, nem csal rá, de az itt most mind1 is.


Amikor megvettem a kocsit, jó ideig 4-esben mentem 50-nél, sőt, néha megpróbáltam 5-ösben is.


Később pedig más tanácsosokra lejjebb vettem a fokozatot. Pontosan ugyanazon az útvonalon jártam. A fogyasztás ugyanannyi volt.


Persze nem akarok én téríteni senkit se, a váltás örök vita volt és marad is. Természetesen az ember a saját kocsiját úgy használja ahogy jónak látja.

2015. jún. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát én a pillanatnyi fogyasztást néztem különböző sebességekben...
2015. jún. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

azt is néztem vagyis a mai napig szoktam nézni ha olyanom van. Ha már egyenletesen haladok sík terepen, akkor olyan 5-6 l/100 között van.


Amúgy nincs baj azzal ha pontosan ugyanazon az útvonalon az átlagot nézem, hisz ott kéne igazán kiütnie a különbségnek. De ugyanaz az útvonal odafele 6.5, vissza 6.8 volt +-0.1.

2015. jún. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Vizéli László ***** válasza:
Ugyan olyan sebességtartományban váltok mint az 5-ös hozzászóló. (1.5 CRDI)
2015. jún. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!