Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az baj ha a hűtőfolyadék...

Az baj ha a hűtőfolyadék szavatossága lejárt s azt öntöttem az autóba? :/ ráaldásul a nap annyit sütötte hogy sárga lett a színe (előtte piros volt)

Figyelt kérdés
2015. jún. 7. 01:15
 1/6 A kérdező kommentje:
Eddig mindig piros színű volt benne (ami fagyálló,bár nemértem miért kell fagyálló hűtőfolyadék nyáron) csak most öntöttem bele ezt a napsütötte lejártat. Ez okozhat bármilyen bajt az autónak?
2015. jún. 7. 01:30
 2/6 ThodEE GoD ***** válasza:
Azért tesszük bele nyáron is a fagyállót mert úgyse fogod lecserélni mire jön a hideg, nekem most 2 éves benne a folyadék és mivel nem fogy nem igen foglalkozom vele, nem tudom milyen gyakran érdemes cserélni, biztos van valami intervallum.
2015. jún. 7. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem csak a hűtőfolyadék, a fékfolyadék is legtöbbek esetében télen-nyáron téli, mivel legalább ha arra kelsz, hogy te jó ég esett a hó, fagy minden, legalább nem kell megijedni, van fagyálló az autóban. Nem kell cserélgetni mindig.


Amúgy a szavatosság csak télen jelent gondot, addigra vedd ki szépen és töltsd fel újal.


[link]


Ilyet lehet kapni minden autósboltban, tescoban, intersparban, egyéb helyeken. Ezzel kitudod szedni, nem csak mérésre jó, hogy hány fokig vagy védve. Hanem kiszívogatod, aztán kiöntöd és újra beteszed, felszívod, majd megint kiöntöd.

2015. jún. 7. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 szántóvető ***** válasza:
ezt miért utólag kérdezed meg?betehetted volna a frigóba,ha nem fagy meg akkor nincs semmi baja.így marad az utólagos bemérés.
2015. jún. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Meg kell mérni(benzinkúton méretni),hogy hány fok a fagyáspontja.Egyébként azért kell "fagyálló" nyáron is a rendszerbe,mert az keni a vízpumpát,illetve megakadályozza a rozsdásodást,vízkövesedést is.
2015. jún. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%
Ne dőljetek már be neki! Ez csak a mi kedves Aranka nevű autószerelőnk legújabb hajnali trollkodása :)
2015. jún. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!