Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Házilag szeretnénk klímagáz...

Házilag szeretnénk klímagáz tölteni autóba. Szerintetek veszélyes? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Egy OPEL Astra-ba szeretnénk klímagázzal feltölteni a rendszert, mert már nem fúj hideget a klíma. Egyik munkatársam korábban univerzális klímaszerelő volt, így maradt nála 134A gáztöltet, tömlő és manométer is. Sajnos csak ennyi van neki, maga a komplett töltő- és szabályzógéppel nem rendelkezik, csak direktbe tud tölteni.


Olvastam neten és kérdeztem már több embert is, akik azt mondták, hogy leereszteni a másik gázt azért nem jó ötlet, mert van benne valami spéci olaj, ami a hűtőközegben van és ez adja a kenését a klímakompresszornak, illetve a tömítéseknek. Ezért kell 2 havonta minimum elindítani a klímát, hogy a gáz ne lépjen meg....


Ha leeresztjük a régit, akkro kimegy az olaj és gyakorlatilag leéghet a kompresszor, mert nem lesz kenése. Erre mennyi az esély? Illetve jobb ötlet-e az, ha rá van töltve a régi gázra a megfelelő nyomásig és akkor bentmarad az olajozás?!


Köszönöm a válaszokat!



2015. jún. 9. 08:35
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
nehogy elmenj egy rendes klimáshoz,hogy pár ezerért megcsinálja neked normálisan a dolgokat........inkább kínlódjál vele,mert Pityu tud ingyen 3deci gázt szerezni........
2015. jún. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, neked nem való autó.
2015. jún. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az őszinte válaszokat :)
2015. jún. 9. 09:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Nehogy megsértődj..

Nagyon is jó, hogy kérdezted..így legalább megtudod, hogy pár hónapja törvény tiltja a barkács megoldásokat. Még új klímát is csak szakemberrel mehetsz -elvileg- vásárolni. Ezt a törvényt az unijó hozta..és nem véletlenül..tudod..klímavédelem...erősödik a szigor.

tehát csak szakemberrel szabad, ráadásul számlával..

viszont lesz garanciád.


egyébként a klímás rámér, és lehet, hogy csak rátölt, mert már halványodik a nyomás..


az öreg szaratov hűtőkben akár ötven évig is zörgött az eredeti olajjal a kompresszor.de a többi klíma/hőtő is megy végnélkül(ha nem ereszt...az más tészta)

2015. jún. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, tisztában vagyok avval, hogy vizsgához kötik a klímázást, de nem a feltöltés miatt, hanem a gáz tárolása és felhasználása végett.


Emberünk is klímás, csak nincs meg a vizsgája rá - egyelőre -.

2015. jún. 9. 10:30
 6/6 anonim ***** válasza:

nekem mindegy, a boltban úgyis kérik az unijós papírját.

vagy... de azt nem írom ide..

2015. jún. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!