Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW Scirocco 2. 0 TDI R-line...

VW Scirocco 2. 0 TDI R-line vagy Audi A5 3. 0 TDI S-line?

Figyelt kérdés

A kérdés adott melyik lenne jobb vétel? Első körben kintről, használtan. Persze nem egyforma kategória egészen a két kocsi.

Nyilván vannak különbségek:

A5 240 lóerő, Scirocco 170, viszont ugyanannyiért Scirocco-ból 2-3 évvel, és 60-80.000 km-rel "fiatalabbat" kapni. De az A5 mégis csak coupe és quattro. Nem most lesz a vétel, még várok, hogy kicsit menjen le az áruk (1-1,5 évet tervezek) De régóta ezen a két típuson rágódok.



2015. jún. 10. 20:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Egyértelműen az A5. Viszont én az 5 ajtós, SB kivitelt venném venném, mert sokkal jobban kihasználható és szerintem abszolút nem veszít a sportosságából a coupehoz képest, viszont valamivel talán még komolyabb benyomást is kelt.

Én is A5-öben gondolkoztam sokáig, de azokhoz az utakhoz, amerre néha közlekedem nekem túl alacsony lett volna.

Aztán egyszer csak összefutottam egy fullextrás XC60-al (fekete külső, bézs bőr belső, krómcsomag, üvegtető, stb) és szerelem lett első látásra, úgyhogy azóta már együtt vagyunk:))

Nem baj, majd talán 1-2 év múlva az asszonynak egy A5 SB, aztán majd néha "kölcsönkérem":))

2015. júl. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

:) Nem választanám az egy kiló szart, természetesen én is az aranyat vinném. De itt nem aranyról, és szarról van szó, hanem két nagyonis jó autóról. Ha ilyen durva hasonlatokat használunk, akko azt mondanám, hogy nem kell tömegcikk, inkább valami egyedi, ezért a Scirocco. Bár természetesen nem tömegcikk az A5, kicsit eltúloztam, de tény, hogy ritkább a VW. További okok, amiért nem azAudit választanám: inkább a sportosságot, feszesebb futóművet, jobb kanyarsebességet, rövidebb féktávot tudom díjazni (még ha ez némi kompromisszumot is igényel), mint a presztízst, kényelmes futóművet, bazinehéz 1,8 tonnás össztömeget (Scirocco 400kg-val kevesebb), tekintélyt.

A Scirocco azt a határt feszegeti (bár csak kicsit), hogy "szép, jó meg minden, de otthonra azért nem kéne, szűkös a hely hátul, meg nagyon ráz, nem olyan kényelmesen veszi az útegyenetlenségeket stb". pl a Mazda MX5, vagy a Lotus 7 replikák már át is lépik ezt a határt, az embereknek tetszik, de kevesen vesznek, mert túl soknak érzik azt az áldozatot, ami a sportosság, jó útfekvés oltárn van feláldozva. Nekem bejön, ha valaki ilyen téren szembe jön az árral, és másodlagos szempontnak tartja a racionalitást, presztízst (Mondom ezt úgy, hogy napi szinten vezetek hármas BMW-t egy két literes benzinmotorral).


Bocsi, hogy délután csak röviden írtam le a véleményem, ennyi remélem elég, most bővebben kifejtettem. Még van egy ok, amiért hagynám azA5-öt: Az Audikkal mindig úgy voltam, hogy szépek, jók, de nem szólítottak meg valahogy. Ha német kocsit szeretnék, ami kényelmes, akkor Merci, ha sportosat, akkor BMW. Az Audi mindigis úgy tűnt nekem, hogy kicsit a kényelemre is hajt, kicsit a sportosságra is. De tudjátok, hogy vannak azok a dolgok, amik mindenre jók: mindenre egy kicsit megfelelnek, de sehol sem a legjobbak. Nem akarok senkit megsérteni, szépek és jók az Audik, de nekem nem állnak közel a szívemhez. Még a sportosnak mondható TT sem.

2015. júl. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
50%
sportosságra ott az R8 nem? :) vagy RS széria.
2015. júl. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Csak azok kissé más árkategóriába tartoznak.
2015. júl. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

2/3 ajtós autónál családról és praktikusságról beszélni nem éppen releváns, nyilván nem azért vesz ilyet az ember, mert 3 gyereket kell hátulra bepakolni gyereküléssel:)

5 ajtós meg nem téma, akkor inkább egy A6 vagy C Merci.


Köszönöm a válaszokat

2015. júl. 7. 21:30
 16/22 anonim ***** válasza:

Az A5-bol van Sportback arra gondoltam :) Az egy nagyon praktikus auto, 2.0 TFSI-vel meg quattro-val élmény vezetni is.

Scirocco is van ezzel a motorral, nekem nagyon bejon az is. Majd ird meg, hogy mi lett.

2015. júl. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Már nem azért, de ha már te eldöntötted hogy Siroccot akarsz venni, akkor miért kérdezed, hogy Sirocco vagy A5?


Egyébként a 3 ajtós autókkal az a helyzet, hogy a megvásárlás napjánál már csak az eladás napján leszel boldogabb. Tapasztalatból mondom.

2015. júl. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

16: Ugyanezt írtam pár hozzászólással előbb, hogy A5 Sporbacket kellene vennie.

Sportos, fiatalos, de mégis praktikus és jó használható autó.

Én mondjuk 3.0 TDI-vel venném, de ez már csak ízlés kérdése.

2015. júl. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
nekem nincs gondom a 3 ajtós kocsival...mikor bezárom az ajtót akkor legalább csak 2 helyen kell megnéznem,hogy lezárt e,nem kell megnézegetni hátul...mert ugye nem lehet bízni a központiban 100% osan, előfordulhatnak hibák amikért csúnyán meg lehet fizetni :)
2015. júl. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom miből gondolják egyesek, hogy eldöntöttem, hogy Scirocco lesz. Pont azért kérdeztem a véleményeket, mert nem döntöttem. Másrészt a praktikusságnál is pont azt emeltem ki, hogy egy 2/3ajtós kocsinál nem az a szempont, mert nem azért veszi az ember.
2015. júl. 9. 09:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!