Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hengerfejes? 2 hete vettem...

Hengerfejes? 2 hete vettem egy opel corsa swing 1.2 tipusu használt autó-t, imerösöm átnézte és szerinte hengerfejes!

Figyelt kérdés
Az olaj elég halovány szine volt, az olajtöltö kupakjára is világos szinü olaj volt lerakodva, a vizet viszont nem eszi, azota persze volt olajcsere, azóta az olaj norm szinü, viszont a tömitésnél is mintaha kicsit szivárogna az olaj! Hengerfej tömités cserét javasoltak!
2010. febr. 28. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha szivárog akkor a tömítést mindenképp ki kellene cserélni. Ha hengerfejes, akkor a víz is olajos lenne(a kiegyenlítő tartályba megnézheted). Ha meg hengerfejtömítéses, akkor enné a vizet is egy kicsit, bár ez attól függ, hogy hol ""érett" el a tömítés, de álltalába a víztér körül szokott.

Amúgy ilyen krémszínű valami a párától lehet így télen, jellemzően Opel-nál.

2010. febr. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Legkönnyebben a hengerfej tömítésének a meggyőződésére ajánlanám hogy hideg motorral indítsd el az autót, és nézd meg, milyen színű füst jön a kipufogóból! Ha kék, akkor az olajat, ha fehér és fehéres szürke, akkor a hűtővizet eszi, azaz a tömítések nem jók! Ezeket kell ellenőrizni.

De az olajbetöltő nyílásban ellenőrizd, nem-e található víz vagy vízszerű, habos, trutyis anyag a motortérben!

2010. febr. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A betöltö nyilásnál ahogy kérded trugyis habos volt, de az auto ált vagy 3-4 honapot mivel kereskedésben vettem, és lehet, akk ez pára vagy hasonló, mindenestre sztem lesz hegerfej tömités csere mivel vinni fogom ugyis vezérmű cserére is, szal egyutal eztis megnézzük! Várom további hozászolásokat , nektek köszönöm!
2010. febr. 28. 15:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Közepesen felszerelt műhely,2ezer ft-ért megmondják neked,hogy mi a szitu.Létezik egy gázelemző szerkenytyű a kiegyenlítő tartály sapka helyére illesztik ha a folyadék elszíneződik akkor gázos tehát hengerfejes.A kicsapódás a beöntő kupakon lehet a rövid távok oka is,nincs ideje a kondenszt víznek kipárologni az olaj térből.Ha a tömítés alól szemmel láthatólag szivárog az olaj,nem s.o.s majd kicseréled.
2010. febr. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!