Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit jelent, hogy egy autó...

Mit jelent, hogy egy autó (Peugeot 206) hengerfejes? Mennyibe kerülhet ennek a megcsináltatása?

Figyelt kérdés
Nő vagyok, ezért kérem magyarul, közérthetően fogalmazzátok meg, hogy ez milyen hibát jelenthet. Az ár azért érdekel, mert uton, hogy a szervízben állandóan lehúznak, legalábbis utólag azt hallom mindig vissza másoktól, hogy ennyiért csináltattad, hogy Te milyen hülye vagy :-) Miért nem érdeklődtél előre, miért nem kérdezted meg több helyen stb-stb.
2009. febr. 17. 18:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mondják a motorra, hogy hengerfejes, ha a víztér és az égéstér nincs elszigetelve egymástól. Ennek általában kétféle oka van, vagy kiég a tömítés, vagy megreped a hengerfej (általában a szelepek közötti gátnál)

Ilyenkor sem a víz folyik be az égéstérbe -azt a motort ember többet be nem indítja-, hanem a henger "dolgozik bele" a víztérbe.

Erről úgy tudsz legkönnyebben meggyőződni, hogy járó HIDEG! motornál leveszed a kiegyenlítő tartály kupakját, és figyeled, hogy bugyborékol-e a víz. Lehet, hogy csak melegen kezdi, úgyhogy járasd egy ideig.

Az első tünet, hogy romlik a fűtés a bekerülő égéstermék buborékok miatt.

A javítási árakról: ha hengerfej tömítés - munkadíjjal együtt kb. 25.000.- Ft

Ha hengerfej repedés, és hegeszthető 50.000.- Ft, ha csere akkor nem tudom, de sok.

Örülök, ha tudtam segíteni, ha egyéb információra, vagy segítségre lenne szükséged, írj nyugodtan privit.

-autószerelő-

2009. febr. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem megírni, hogy már lassan 10 éves az autó, nem garanciális, és nem ragaszkodom a szakszervízhet.
2009. febr. 17. 18:25
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a kimerítő választ. Ellenőrizni fogom, ahogy mondtad. Mégegyszer köszi. Lehet, hogy priviben zavarni foglak, ha megakadtam :-)
2009. febr. 17. 18:27
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Kiégett a hengerfej tömítése. Le kell venni a hengerfejet, lehet, hogy csiszolni is kell rajta. Új tömítés kell!

Kérj árajánlatot több szervíztől is!

Én úgy 60-120ezer Ft közé saccolom a javítás díját.

-illéspityu-

2009. febr. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Én nem vagyok autószerelő, csak Peugeot-m van. A márkaszervíz áraiból indultam ki. Természetesen az első válasz profinak tűnik.

-illéspityu-

2009. febr. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom illéspityut miért pontozta le valaki, pedig teljesen igaz, amit írt. elképzelhető ugyanis, hogy nem csak a tömítés hanem a hengerfej is deformálódott, és azt felcsiszoltatni valóban nem kevés összeg.
2009. febr. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
korrekt az első válasz. de a második, harmadik válaszolónak is igaza van. szerviztől függően az ár bizony 60 és 120 ezer között is mozoghat.maga a hengerfejtömités egyébként anyaggal munkadijjal kijön 25ből, de szervizfüggő hol mennyit van pofájuk elkérni érte.
2009. febr. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%
Az első válasz azért nem perfekt, mert nem hideg motornál kell megnézni, ugyanis amíg nem nyit ki a termosztát, nem áramlik a hűtőfolyadék, és nem fog zubogni akkor se ha hengerfejes
2009. febr. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

ja , én nem vagyok perfekt,mert látom, hogy írtad, hogy ,meleg motornál kezdi.


:DD

2009. febr. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. Nagyon aranyosak vagytok. Hát kb. nekem is ilyen árakat mondtak eddig. Akkor akárhogy is, de a pénztárcámba kell nyúlni :-( Remélem csak a tömítés lesz a baj..
2009. febr. 17. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!