Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire megbízható egy BMW...

Mennyire megbízható egy BMW 520d (2005-2007)? Vagy más (többit leírom)?

Figyelt kérdés
Gondolkodom egy ilyen autó vásárlásán. A kollégáim csak jókat mondanak róla, a neten amiket olvasok azok elég vegyesek de többségben jók. Ez lenne az első dízel autóm (jelenleg egy mazda 6-om van) kicsit félek is attól hogy valami baj lesz vele az úton például. Meg ezekbe 200e km körüli a futás (170e-240e km). Ez is kicsit elgondolkodtat. De megadták az alvázszámot, abból sokmindent ki tudok deríteni. Meg frissen szervizeltek. A mazdához 230e km van most, ahhoz nem kellet hozzányúlni csak a kötelezőeket elvégezni (2 literes benzin). Azért néztem az 520d-t mert sokkal kevesebbet eszik mint a 6-om (9l pályán klímával). Szóba jöhet még az Opel Insignia (2008-2009 körüli), ez is nagyon tesztik de opelről nem sok jót hallottam meg írták hogy sok a lerobbanás. Még az újjabb 6-os is játszik (2009). És az utolsó családi autó a Ford s-max (2007 körüli).

2015. jún. 14. 08:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én a helyedben maradnék a Mazdánál ha bevált.
2015. jún. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ja és nem mennénk vele 50e km-t. Tehát olyan 250ezerig raknánk bele. Vagy tudtok valami jobbat ami ilyen kategória? Itt a méretre gondolok ne gyertek a swift és társaival amik nem is autók. Egyébként mennyi a reális áruk ezeknek? 3millót szánnék rá maximum, tehát egy 2,5 körül nézelődök.
2015. jún. 14. 08:38
 3/14 anonim ***** válasza:

Használt, BMW és ráadásul dízel, úristen, ez a világ legnagyobb lutrija. Épp tegnap néztem meg, hogy a kettős tömegű lendkerék 5 -ös BMW -hez 275 000 Ft, lengőkar darabja 75 000 Ft, horror árak vannak. 200 000 km van benne az nem érdekes, mert lehet, hogy épp egy 450 000 -ről visszatekertet nézegetsz. Alaposan át kell nézetni szerelővel, a km órára ezekenél rám sem néznék a szakember véleményére adnék csak. Én letennék a helyedben erről, vagy a 3M Ft mellé még gyűjtenék 1M Ft -ot, hogy ha valami baja van akkor rendbe tudjam rakatni. Már ha lesz hozzá ember, ugyanis az 5 -ös BMW pont az a sorozat, amihez kevesen értenek. Szakszervízbe meg bőrönd pénzzel kell menni.


Ennyi pénzért találsz sokkal jobb vételt is ami nem ekkora lutri.

2015. jún. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nincs visszatekerve és írtam más autókat is amiket nézek. Csak ez a 4 (530d-vel legyen öt) jöhet szóba, vagy ha tudsz olyat mondani ami jól fogyaszt, nagy, akkor várom. Benzineset ne is ajánljatok, mert ilyen méretben az már nem játszik, elég 11 éve etetnem a 6-ost, ilyen téren rossz döntés volt. Csak dízel és minimum 2 liter.
2015. jún. 14. 10:57
 5/14 anonim ***** válasza:
avensis, jetta,passat, octavia,superb
2015. jún. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Sem az Insignia, sem az 530 d nem fog kevesebbet enni, mint a Mazda, esetleg az 520 d.Az új 6-ossal, és az S-Maxszal nincs tapasztalatom.
2015. jún. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A használtautók órájánaj 90% -át tekergetik annak ellenére is, hogy elviekben már letöltendő börtönbüntetés is járhat érte.


Valami olyat kellene venni amit sok szervízben meg tudnak javítani ha baja van, sok az alkatrész hozzá. Fentebb írták az Avensist, én is 1000x inkább abból vennék egy dízelt, mint BMW -ből, ha csak nincs végtelen pénzem autóra.

2015. jún. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Mondeo vagy passat lesz. De azt nem értem már 2 millióért is adnak el teljesen jó állapotú autókat.

Pl. Mondeo ezek mennyire megbízhatóak, miért ennyi?

[link]

2015. jún. 14. 17:19
 9/14 anonim ***** válasza:
Egy jól felszerelt E60-an nincs egy lapon az általad legutóbb említettekkel, de tény, hogy 200 e után jöhet bármi, amit nem 2 Ft lesz megjavítani. A 2 literes motoroknál láncszakadás problémák vannak, aminek a javítása könnyen lehet 1 millió. (Pl. ez kivédhető, ha olyat veszel amiben már bizonyítottan cseréltek láncot.) Ha mégis Bmw-nél maradsz csakis jól felszerelt darabot vegyél, az alap fapad és a legolcsóbban adott verziókat messzire kerüld el. Amúgy meg a Mondeo-val és a Vw csoportos autókkal is lehet szívás, ezeknél a Mazda jobb minőség.
2015. jún. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

6-os válaszoló.

Ezt hogy érted az 520 is 9 litert eszik pályán klímával? Mindenki azt írja hogy 6 körül. Az 530 is max 7-et.


9-es válaszoló.

Szerinted egy rendesen karbantartott, friss alkatrészeket kapott 5-ös van olyan megbízható, vagy még megbízhatóbb, mint egy Mondeo vagy Passat? Mert külsőre belsőre ez tetszik a legjobban. Ha tegyük fel nincs visszatekerve az órája és mindent megkapott az autó. Ha ezek megvannak csak nem lehet annyira megszívni nem?

2015. jún. 15. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!