Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki tudom vonatni a forgalomból...

Ki tudom vonatni a forgalomból azt az autót, ami a nevemen van, de más az üzembentartója? Milyen papírok szükségesek hozzá?

Figyelt kérdés
2010. febr. 28. 20:38
 1/6 omadjoe ***** válasza:
simán ki tudod. én olyan autot vontam ki ahol NEM ÉN voltam a tulaj, és sem az üzembentarto. csak meghatalmazást készitettünk, és a tulajnak kellett a szem.ig., auto forgalmija, törzskártyája. ezzel be a bontoba, ott kaptam egy bontási engedélyt. azzal be mentem az okmányirodába és 1500 ft-ért kivonták a gépet.
2010. márc. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi a választ... de mindezt nekem kb az üzembentartó tudta nélkül kéne csinálni... ahhoz nem kell meghatalmazás, sztem, mivel én vagyok a tulaj, az én nevemen van...
2010. márc. 3. 15:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom a forgalomból kivonáskor le kell adni a rendszámot, és a forgalmi engedélyt, és a törzskönyvet (bár ez utóbbit visszaadják, igaz érvénytelenítve) is. Ezt meg ugye elég nehéz az üzembentartó tudtán kívül (hacsak nem vak az illető ...). De javítsatok ki, ha nem így van ...


maci

2010. márc. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszolótól kérdezném, és hova lett az autó?

És hova lett, az üzembentartó?

Az üzembentartónak nem kell az engedélye, de azt hogyan vitelezed ki, hogy ne is tudjon róla? Ellopod a rendszámot, a saját autódról? Menj be a hivatalba, és szakembertől kérdezd meg.

2010. márc. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

ha tudnám h csináljam, nem kérdeztem vna meg...


azért köszi

2010. márc. 4. 16:48
 6/6 omadjoe ***** válasza:

naaaa, mégegyszer leirom, csak most lassan, hogy megértsétek! jo?

simán ki tudod. én olyan autot vontam ki ahol NEM ÉN voltam a tulaj, és sem az üzembentarto. csak meghatalmazást készitettünk, és a tulajnak kellett a szem.ig., auto forgalmija, törzskártyája. ezzel be a bontoba, ott kaptam egy bontási engedélyt. azzal be mentem az okmányirodába és 1500 ft-ért kivonták a gépet. üzembentarto a tulaj apukája volt. az okmányirodában semmi mást nem kérnek, mint: törzskartyát, forgalmit, bontási engedélyt, forg.rendszámokat, tulaj szem.ig.+lakcim karit. HA NEM a tulaj kéri személyesen a kivonást, akkor a tulajnak meghatalmazást kell adnia. jelen esetben nekem adott meghatalmazást. az auto pedig bontoba végezte. de előtte én kiszereltem azokat az alkatrészeket amire nekem szükségem volt. ja még vmi!

a gépjármünél az üzembentarto olyan, mint a lakásnál az albérlő! ha igy egyszerübb. én 2 autot is, igy vontam ki a forgalombol. egy gazellát, és egy fiat unot.

2010. márc. 6. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!