Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift 1.3 VVT 2005...

Fosfosfosfos kérdése:

Suzuki Swift 1.3 VVT 2005 Csak az iridiumos gyertyát eszi meg?

Figyelt kérdés
Találni a neten prémium minőségű, de nem iridiumos gyertyákat, melyek 1000-1600 forint környékén vannak. Ezeket ugye 50.000 km után kell cserélni. A gyárilag ajánlott iridiumos gyertyákat meg 100.000 után, de azok darabja 7-8.000. Kinek van tapasztalata a nem iridium gyertyákkal ilyen motorhoz?

2015. jún. 16. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Elmegy vele gond nélkül, persze más kérdés, hogy mivel előbb kell cserélni azért olyan nagyon sokat nem spórolsz vele. Inkább egyszer azt amit ajánlanak hozzá, aztán az garantáltan minden szempontból hozza az elvárhatót.
2015. jún. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha a hőértéke jó, el kell vele mennie.

Mellesleg a 100 000-t tudó NGK sem csodaszer, amikor cseréltem, már több helyen látszott az átfújás nyoma a fémház és a porcelán test között, a középső nemesfém elektróda már csak nyomokban volt meg.

Most Brisk négyvelektródás gyertyák vannak benne, már a második garnitura, semmi gond nincs velük.

2015. jún. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
26%

Most tíz éves a vvt 1.5-ösöm..százezer van benne, teljesen símán jár a motor.

százötezernél kell előírás szerint cserélni, de olvastam olyan véleményt is, hogy most már kicseréli, mert százhatvan van benne, és megy egy hosszabb külföldi útra.

Csak iridiumot szabad beletenni, nem véletlenül találták ki..

a homasitában majdnem hatezer darabja,de eredeti nippon..

az előző WagonR ben negyvennél kellett volna cserélni, én hetvenezerrel adtam el, és szóltam a tulajnak, hogy cserélje ki, bár simán fut..és az nem volt iridiumos..


szóval, lehet abba tenni akármilyen óccó gyertyát, csak kérdés, megéri-e?

azért nem mindegy, hogy vannak akik tizenkét év múlva cserélnek, mert ugyan nem kéne, de biztos,ami biztos..


csak iridiumot, és gyári eredetit..ha hatezer, akkor hatezer..

persze van spórolós is, aki ezerből vesz négy noném valamit..

2015. jún. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan tehetsz bele bármi mást, ne foglalkozz a "csak az iridiumot" mantrázó kollégával.

A négy elektródás Brisk gyertyával a magas fordulatszém tartományban kicsit még jobban is érzi magát. (5000 fölött, 6600-ig ,ott tilt le, kicsit később törik le a nyomatékgörbe). Nem csak NGK van a világon, van még pár más nem "nóném" gyertya.

2015. jún. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2015. jún. 22. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!