Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volt már robogóval balesetetek?

Volt már robogóval balesetetek?

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni,hogy estetek-e már,kisebbet vagy nagyobbat,esetleg voltatok-e már szemtanúi ilyen balesetnek,vagy láttatok már balesetet robogóról,megálltatok?Milyen körülmények között volt a baleset?Kis történetekre lennék kíváncsi,ugyanis szeretném letenni az Am kategóriás jogosítványt és kíváncsi lennék ilyenekre is.

A válaszokat előre is kösz!



2015. jún. 16. 20:09
1 2
 1/12 piriiiii válasza:
100%
Én csak szemtanúja voltam egynek. Mentem az utcán biciklivel, és egy srác ment előttem robogóval, elcsúszott vele. Nem volt vészes, azt hiszem, felállt utána.
2015. jún. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Én most kezdtem a tanfolyamot ,régebb is motoroztam,de még ne, estem el,viszont nagyon várom hogy túl legyek az elsőn,és ne kelljen ezen aggódni :D
2015. jún. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Estem robogóval, mégpedig úgy, hogy az Éles saroknál le volt zárva egy része az úttestnek, ki akartam kerülni a lezárást, de közben a robogó kerekét megdobta a villamossín, mert NAGYON KIS SZÖGBEN MENTEM RÁ, majdnem párhuzamosan. Kezem eltört a csuklónál, de a röntgenen nem vették észre - így dolgoztam majd 1 hónapig (ja, ez már nem tartozik ide :D )
2015. jún. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem robogóval, de azért ide kapcsolódik a Simson is. Földes úton történt, nem gyorsan, mert egy víztócsa kikerülésére készültem fel. (volt hely kikerülni ezért, kb. 25-30-cal mehettem) Tehát lassítottam, és mikor úgy döntöttem, hogy ideje lenne elkezdeni a húzódást, akkor vettem észre, hogy az első kerék elcsúszik egy 5-10 centis nyomban. Határozottabban kezdtem a kormányt a helyes irányba fordítani, de tovább csúszott, aztán annyira bedőlt, hogy nem tudtam már mit tenni.


Mindig viselek sisakot, "szerencsére" akkor történt, mikor nem. Bár a fejem megúszta. De azért a tüskés szeder szépen megszurkált, illetve a bokám beszorult a lábtartó alá, de nem volt vészes, mert esés közben egy pillanatra szorította a lábtartó és a föld. Azon kívül semmi.


A motornak alig egy picit a lábtartója görbült meg. De tényleg semmi komoly, folytattuk az utat, nem fordultunk vissza.


Tanulság, hogy menet közben ne csak az akadályt figyeld (a tócsát esetemben), hanem azt is előre nézd meg, hogy hol fogod kikerülni. És ne akkor mikor már ott vagy 10 méterre 40-nél, hanem kellő előre gondolkodással.


Ui.: Nagyon gyorsan megtörtént, amit leírtam, még ha hosszúnak is tűnik.

2015. jún. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kösz a sok választ!Még ha van nyugodtan jöhetnek a történetek.
2015. jún. 16. 20:45
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
szintén földesút malaguti xsm/xtm. első erdősebb útja a h*lyegyerknek hogy kipróbálhassa az enduró gumikat jött egy kisebb saracska, csak mikor belementem jöttem rá , hogy nem olyan pici a saracska már késő volt húzni a gázt, beleragadtam, és mint a mesékben, fél percig álltam majd eldőltem :D
2015. jún. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is Simsonnal estem sokat. Egyszer valami erdei úton mentem és a nyomvályú miatt ki kellett húzódni az út szélére, amikor a jobb oldali tükör beakadt a bokrokba és kivette a kezemből a kormányt, én meg ugrottam egy szép tigris bukfencet! Jó, hogy volt sisakom, mert akkoriban még nem volt kötelező kismotorra.


Egyszer volt egy robogós srác, aki az egyik városban mögöttem jött és amikor lámpánál meg kellett állni, akkor hátulról belém jött majd eldőlt. Kiszálltam, semmi gond, lökös se sérült. Majd két sarokkal később ugyanez megismétlődött. Akkor megkérdeztem tőle: Mondd öreg, hogyan szoktál megállni, ha nincs előtted senki?

:D

2015. jún. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
En es egy haverom Este 11korül lehetett egy erdoben voltunk bogracsozni ahova egy földut vezetett ki volt jarva de homokos volt haza kelett jönnünk par dologert felültünk ketten a robogojara (sr 70henger) olyan 70km/h sikerült a homokos utresz miatt elszalnunk en repultem 7metert kb haveromra a robogo raesett nekem kisebb karcok zuzodas szerencsere nagy fube estem havaeromnak is zuzodasok sok horzsolas a robogon ep idom nem maradt! Szerencsere nem lett komolyabb baj de ez is eleg volt. Bar ez a mi hibank volt
2015. jún. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát még régen mikor én is tizenésves voltam ész nélkül, akkor volt agyontuningolt robogóm, persze rendes fékre már nem jutott. Kamikaze módom közlekedtem, és ment is ez sokáig balesetmentesen, azonban egyszer egy piroslámpás megállást elnéztem, és telibe felkenődtem egy kisbusz hátuljára vagy 30-al. Szerencsére megúsztam annyival, hogy a két térdem jól odavágtam, a robogó persze egy darab vassal lett egyenértékű. Szóval csak ésszel.
2015. jún. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én télen estem egy kisebbet. Épphogy elindultam az utcában, amikor menet közben elkezdtem igazgatni a lábtakaró köpenyt a robogómon. Nem tünt fel, hogy annyira lassan megyek, hogy a kormány nem tartja meg magát egyenesben és mivel nem fogtam a kormányt az szépen befordult én meg borultam. Az oldalsó műanyag sérült, meg a kormány vége, tükör, de semmi komoly. Én egy picit lehorzsoltam a ruhámat. Utólag belegondolva elég ostoba dolog, mert nem szoktam hülyeségeket csinálni, de akkor pont összejött minden.
2015. jún. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!