Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Visszavihetem a motorom?

Zoli9602 kérdése:

Visszavihetem a motorom?

Figyelt kérdés
3 hete vásároltam használtan egy motort magánszemélytől,a forgalmiban,adásvételibe az szerepel,hogy 2003 as a motor,de később kiderült,hogy 2002,szelepvezérlő himba 2 üzemóra után tönkrement,holott bejáratós a motor,illetve nem tájékoztattak arról sem,hogy a vezérműlánc 2 darabból lett összetéve,az önindító nem működött,azt mondta egy szabadonfutó kell bele,vettem,beletettem,de a trafó sem volt jó,mit tudok tenni?

2015. jún. 26. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:
A legfontosabb hogy ne hívd fel,ne említsd hogy gebasz van a motyóval.Ha ő volt az első tulaj,akkor a vevő megtévesztése,rosszindulatú haszonszerzés miatt polgári peres úton tudsz elégtételt venni rendőrség leszrja mert bűncselekmény nem történt,szabálysértési talán az illetékes kapitányságon megmondják játszik e vagy sem.Én nem hívnám fel, a kora esti órákban elballagnék hozzá és mivel angyalarcú mérhetetlenül barátságos kedves és higgadt ember vagyok egy 97 kg vaddisznó bőrében elhoznám a pénzemet,és elmerengnék azon hogy át.asztak.
2015. jún. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos í. j. Nem tudsz bizonyítani ellene semmit. Nem köteles visszavenni.
2015. jún. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Néhány nagyobb emberrel menjetek oda és mondd el neki a problémádat.
2015. jún. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 joco5582 ***** válasza:

Én egy kicsit másképp gondolom. Az eladónak kötelessége minden tudott hibát felsorolni. A vevő az adásvétellel tudomásul veszi.

Ha az eladó nyilvánvalóan tudott a hibáról úgy megtévesztett téged. Való igaz, hogy a legrosszabb esetben polgári peres útra kell vinni az ügyet, de nem feltétlenül.

Éppen ezért nagyon fontos lenne azonnal felvenni az eladóval a kapcsolatot és jelezni a problémát. 3 hét után kevés az esély az adásvétel visszacsinálására, de a megegyezésre nagyon is. Fél évig törvényi kötelezettsége szavatosságot vállalni a motorra, így az adásvételben nem rögzített hibákra kompenzációt kérhetsz. Magyarul egyezzetek meg. És a kérdés most ott jön, hogy hogyan.

A fellépés nagyon fontos, légy hivatalos amennyire csak lehet, és törekedj kompromisszum és megoldáskeresőnek lenni\látszódni. Nem baj ha felnőtt idősebb tárgyal helyetted sőt. A szerződés egy bizalmi viszony - bízunk abban, hogy mindenki tartja ami benne van. Mielőtt hívnátok egymást készülj fel az alábbiakkal:

-Mennyibe kerül majd a javítás? Mennyi pénzt tartasz méltányosnak kifizetni belőle?

-Egyértelműen bizonyítható-e, hogy a hibák az adásvételkor megvoltak. Nem elég, hogy azt mondta a szerelő - hiszen bárki mondhat bármit. Adjon a szerelő legalább egy írásos javítási ajánlatot nebocsá szakvéleményt.


Sokan azt, hiszik, hogy nem tehetsz semmit, pedig de ha más nem megkeserítheted az életét. Tehát felhívod jelzed a problémát. Le akar rázni nem vesz komolyan. Te ajánlott hivatalos úton felszólítod, és beszélsz a területileg illetékes fogy.védelemmel. A felszólításban megírhatod, hogy ha nem válaszol, úgy a lakóhelyed szerinti fogy.védelem békéltető testületénél kell egyezkedni. Oda kötelessége eljönni neki vagy a képviselőjének.

Az hogy megpróbál lerázni teljesen normális, nem kell megijedni, remélhetőleg belátja, hogy Miskolcra járkálni békülni Debrecenből, nem biztos hogy kifizetődő sem időben sem pénzben.


Ha valami nem a leírt módon lenne pontosan elnézést, laikus vagyok.


Végezetül nem kell a legrosszabbat feltételezni az eladóról. Miértne lehetne, hogy átverték őt is a szerelői. Még ha tudott is a hibákról ő nem szakértő nem kell pontosan tudnia milyen zaj rendeltetésszerű mi az ami kórós. De korrekt dolog méltányosan kompenzálni az ilyen típusú problémákat. Hangsúly a méltányos és arányoson van.


Remélem segítettem

2015. jún. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos elég nagy fagolyó vagy,hogy megvettél egy ilyen fost.


Kipróbáltad aláírtad két tanúval, majd fizettél..tekintsd tanulópénznek.

2015. jún. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
700.000 ft ről beszélünk és működött,nem tudom levenni a szelepfedelet megnézni,hogy a szelepvezérlő himba jó e...
2015. jún. 26. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!