Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Amerikában miért ilyen elterje...

Amerikában miért ilyen elterjedtek, gyakoriak a platós autók (truck)?

Figyelt kérdés
nálunk ez nem igazán jellemző

2015. jún. 26. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Mármint a pick-up-okra gondolsz?
2015. jún. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen, ez jobb szó rá, nem tudtam máshogy megfogalmazni.
2015. jún. 26. 20:23
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok a vidék,van pénz,sok a redneck,erősek stb.
2015. jún. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
nekik az olyan mint nekünk a suzuki és stb "olcsó" kategóriás autó
2015. jún. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hasznos és praktikus. Idehaza meg csóró a nép egy erős motoros kocsit tankolni,pedig az ÁFA vállalkozóknak visszaigényelhető (volt).
2015. jún. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Elsosorban a farmon dolgozok kezdtek oket elonyben reszesiteni, a hatuljara (ugy hvjak, hogy bed) feldobjak a nyerget, a szena balat, a szerszamokat, allatokat stb. (kutyak imadnak ott hatul utazni;)


Konnyu takaritani, mert lelocsolod es kesz, nem olyan kenyes mint egy SUV csomagtartoja es nem olyan korulmenyes es korlatozott mint egy furgon, aminek nyitogatni kell az ajtajat es ha valami nem fer be, akkor nyitott ajtoval mesz vagy nem viszed el, errol meg nem szamit ha lelog a cucc.


Azota elterjedt ezek hasznalata a kerteszek kozott is. Az USAban (foleg a menobb helyeken) a kertesz heti szinten jar a hazhoz es a funyirot, kiskaszat, akarmit feldobaljak a pick-up hatuljara es azzal kozlekednek.


Az epitkezeseknel is elolszeretettel hasznaljak, remekul lehet vele szallitani barmit. Ha le kell ugrani a sarki telepre egy zsak cementert, akkor nem kell a nagy teherauto vinni, erre meg nem kell vigyazni hogy retkes lesz.


Itt olcso a benzin es az atlagember hitelre siman megvesz egy ilyen szornyet mert nem 20 meg 30%os hitelre adjak oda, hanem akar 5-10%-ra, ami azert eleg baratsagos. A nagy motornak koszonhetoen barhova barmit elvisz szemrebbenes nelkul es nagyon sokan vontatnak is ezekkel. A Ram meg az F150 dizel verziok a vilagbol kivontatjak az egesz hazad.


Volt szerencsem tobb pick-up tipust is vezetni es nem tudom miert de nekem nagyon tettszik. Lany letemre ugy ereztem hogy megtokosodtem tole :D (biztos a media rakta a fejembe, hogy aki ilyet vezet az vagany).


Legutobb bringazni mentunk a hegyekbe es a sajat ketajtos autoba maceras berakni a cangakat, le kell hajtani az ulest, le kell takarni a karpitot, a bringara is vigyazni kell a valtora ne pakolj stb. Kibereltunk egy ilyen pick-up-ot, feldobtuk a cangat hatulra es elvittuk a bringakat a turahelyre. Ha lenne egy nagy egyterunk (SUV) ott is bizton aggodnek, hogy a karpitot/ulest ne csessze ossze a lanc/koszos kerek, ezeknel az igenytelen pick-up-oknal meg nem szamit.

2015. jún. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Ezek elterjedése az amerikai törvények miatt ugrott meg pár évtizeddel ezelőtt.A szigorú környezetvédelmi normák nem vonatkoztak ezekre a járművekre.(mármint más normák,magasabb károsanyagkibocsátás,stb).Természetesen a használhatóságuk is nagy).Az autógyártók hamar észrevették a kiskaput és marketingel,új -divatosabb tipusok bevezetésével teljesen megsokszorozták a számukat.
2015. jún. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha itthol is annyi lenne az üzemanyag mint ott akkor én is simán vennék egy pickupot mégha csak hébe hóba is lenne szükségem a rakterére.
2015. jún. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2015. jún. 27. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!