Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van az autómban OBD II csatakozó?

Van az autómban OBD II csatakozó?

Figyelt kérdés
Teljesen laikus létemre teszem fel ezt a kérdést, így nem kell fikázni! :D Az autóm egy 2001 januári évjáratú Citroen Xsara SX cupe. Van rajta számítógépes csatlakozás, amire a szervizesek dugdossák a számítógépüket hibakódok és egyéb dolgok vizsgálatakor, de ez lenne ez a OBD II csatlakozó? Kinéztem ezt a terméket " [link] " és elnyerte a tetszésemet csak a csatlakozóban nem vagyok egészen biztos! Na meg ha van valakinek ilyenje mi a tapasztalata vele? Egyszerűen összedugja az ember és go? Vagy valamit szórakozni kell vele? Jól leolvashatóak az adatok nappal is vagy csak éjszaka lehet vele feszengeni esetleg és másra nem is jó? :D

2015. jún. 26. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:

2000-tol a benzinesekben és 2003-tol a dízelekben is kotelezo az obdII. A tiédben itt van:

[link]

2015. jún. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Így már tudom melyik az! Már csak a többi kérdésemre szeretnék választ kapni! :)
2015. jún. 27. 04:35
 3/7 anonim ***** válasza:

"Van rajta számítógépes csatlakozás, amire a szervizesek dugdossák a számítógépüket hibakódok és egyéb dolgok vizsgálatakor, de ez lenne ez a OBD II csatlakozó?"


-Igen.


"Kinéztem ezt a terméket " [link] " és elnyerte a tetszésemet csak a csatlakozóban nem vagyok egészen biztos!"


-Ott van a termék alatt: "Minden OBD II csatakozóval rendelkező autóhoz használható" (Bár szerintem az Opellel nem boldogul, de ez neked mindegy)


"Jól leolvashatóak az adatok nappal is vagy csak éjszaka lehet vele feszengeni esetleg és másra nem is jó?"


Az én magánvéleményem szerint szarság, csak egy dísz amit lehet mutogatni, de kb. 3 nap után még zavaró is lesz, mikorra kijátszottad magad vele.


"Kijelzi a sebességet, fordulatszámot, hűtővíz hőmérsékletét"


-Ezeket az autók 90 százaléka kijelzi. (Persze van amiben nincs fordulatszámmérő, és van amiben hőmérő se, csak egy figyelmeztető lámpa.)


"üzemanyag fogyasztást"


-Gyanítom, hogy a Xsara ezt is tudja.


"akku feszültséget, fojtószelep poziciót, előgyújtás szögét, esetleges motorhibát"


-No aztán ezeket meg minek? A motorhibát meg enélkül is kijelzi az autód.


"Figyelmeztet a váltásra, így üzemanyagot spórolhat"


-Erre a motorhang is figyelmeztet.

2015. jún. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"-Ezeket az autók 90 százaléka kijelzi. (Persze van amiben nincs fordulatszámmérő, és van amiben hőmérő se, csak egy figyelmeztető lámpa.) "


Van olyan típus amiben nincs ilyen a műszerfalon, viszont az ECU ott sem hasra ütés alapján dolgozik :P:P:PPPP

2015. jún. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem hasra ütésre dolgozik, de mi a gyakorlati haszna, ha pl. a gyártó nem tesz bele hőmérőt, mint az SDi Caddy-ba?

Persze esetileg jó lehet, ha pl. megugrik a fogyasztás. De akkor rátolom az 5000 Ft-os ELM327-et és a telefonon megnézem a kívánt adatot. Azzal legalább törölni is lehet a hibakódokat.

2015. jún. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A Caddy teherautó ( kivéve a Caddy life ) ott alapból fapad van, rendelhető extra a fullos műszercsoport :D

Mi értelme van? Passz :D

2015. jún. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ritkán lehet itt kielégítő választ kapni, de most sikerült! Nem azért akarom megvenni mert nem jelezné ezeket a dolgokat a kocsim, hanem h pofádítsam vele és mert megtetszett! :D de ha annyira zavaró lenne ismerősök körében simán elpasszolom még haszonnal is! :D
2015. jún. 28. 06:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!