Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autómban durván 2 hónapja...

Autómban durván 2 hónapja felforrt a víz, fagyállót kinyomta stb. Termosztát csere megtörtént, szerelő szerint minden tökéletesen működik rajta.1 hónappal később (állandóan használtam) megint elkezdett felmelegedni a víz. Lent folytatás. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Víz vissza hűlt viszont haza húztak. Másik szerelőhöz vittük aki belenézett és úgy 10 perc alatt megállapította, hogy semmi baja, nyugodtan menjek vele úgy 15 km-es körzetben. :D Köszi... Újfent napi használatban volt és semmi probléma. Majd úgy kb 50 km megtétele után újra melegedett a víz, ekkor fel a fűtés és vissza ment. 2 órás utat 30 fokban megtettük de a vége felé már mind1 volt neki, hogy domb, emelkedő, lejtő, van-e fűtés vagy nincs. A víz melegedett. Leginkább akkor ha kicsit oda lett lépve a gáznak. 5-be 60-al semmi gond... 3. szerelőtől tegnap hoztam el. Mindent átnézett állítása szerint. SEMMI BAJA! Vízpumpa jó. Hűtő ki lett mosva. Víz van benne, és állítólag nem is hengerfejes. Nem tudom már hová vigyem, nő vagyok szóval nem is értek hozzá túlságosan és kicsit félvállról is vesznek. Szerelőnél is előjött a probléma de nem tudja miért, szóval nem én vagyok a hülye. Kérlek segítsetek, mert az autó nagyon kell, de senkinek semmi ötlete!
2015. jún. 24. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
mit jelent a te ertelmezesedben hogy melegszik? Milyen auto?
2015. jún. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Akkor kellene megnézni az autót, amikor a vízhőfokmérő azt mutatja hogy túlmelegedett a víz vagy forrásközelben van.

Ekkor a következőket kell megnézni:

- látni e valahol vízgőzt a motortérben?

- valahol jön e ki a víz?

- megy e a hűtőventilátor?

- bugyog e a víz a víztartályban?

- a hűtősapkát nagyon-nagyon óvatosan kesztyűben lecsavarva, mi történik? (ugyanis lehet hogy el van tömődve a hűtősapka és amiatt megemelkedik a víznyomás, amiatt gyorsabban felforr és kinyomja a vizet)

2015. jún. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 SándorÚr ***** válasza:
én úgy tudom ha egyszer megfőzöd a motort akkor a hengerfejtömítések kuka. Amúgy vannak kocsik pl F AStra is amiben 2 féle termosztát van esetleg lehet az a nem jó
2015. jún. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A melegedés azt jelenti, hogy normál értéken felül van a mutató. Kb 3/4ig felmegy majd mikor a fűtést bekapcsolom szinte azonnal visszaáll a normál értékre. Suzuki wagon r+ az autó egyébként.

A víz nem bugyog. A ventilátor bekapcsol. Van is benne víz nem kell rátölteni. Hűtősapkát levettük mikor ezt csinálta és akkor sem volt semmi.

2015. jún. 24. 13:20
 5/10 A kérdező kommentje:
Vízgőz sem volt a motortérben.
2015. jún. 24. 13:21
 6/10 anonim ***** válasza:

"A melegedés azt jelenti, hogy normál értéken felül van a mutató."


Ez uj jelenseg, korabban soha nem csinalta?


Mert arrol remelem hallottal hogy a viz homerseklete nem allando...

2015. jún. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azért hülye nem vagyok.... Igen soha a büdös életben előtte nem csinálta. Mikor már maximumon van a mutató szerintem az nem normális. Ismerem az autómat és tudom azt is hogy mi a normális. Csupán ötleteket várok, hogy vajon mi lehet a probléma mivel 3 emberből 3 nem jött még rá, nekem viszont használnom kell! Köszönöm!
2015. jún. 24. 13:33
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel normal hasznalatban nem melegszik, csak erosebb terhelesnel, ezert en arra tippelnek hogy a termosztat az jo.


Ha erosebb terhelesnel melegszik csak akkor az azt jelenti hogy nem megfelelo a hutokozeg aramlasa, azaz vagy a vizpumpa rossz, kopott, vagy levegos a rendszer. Atneznem meg az osszes csovezest, nem-e torott vagy dugult el, kulonos tekintettel a motorbol a kiegyenlito tartalyba vezetoket.

2015. jún. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. jún. 24. 14:42
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A vízpumpát csak úgy lehet megtudni hogy jó e, ha kiszereli a szerelő. Nekem úgy tűnik, így nem nézte meg senki. Mert ha letöredeztek, elkoptak a kis lapátjai, akkor forog ugyan, csak nem nagyon szállítja a vizet. Ez főleg nagyobb fordulatszámon, azaz nagyobb sebességnél okoz gondot.
2015. jún. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!