Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez jó hangrendszer lehet...

Ez jó hangrendszer lehet (szakértőknek)?

Figyelt kérdés
Két darab mélyközép hangszórót (2 vagy 3 utast vegyek vagy koaxot??) szeretnék a gyári helyre, két darab csipogót a műszerfal tetejére, szintén két darab keresztváltót (ez mire jó? ez a hangváltó?) és egy aktív mélyládát. Hátulra tegyek hangszórót vagy ez így jó lesz?
2015. jún. 26. 22:55
1 2
 1/19 dirtboy ***** válasza:

Komponens szett,lehetőleg 16 os.

Kell neki egy jó jóhangú erősítő.

Aktív láda helyettbinkább paszív,izlés függően reflex vagy zárt kivitel.

Kellően erős erősítő neki is.


Fejegységed milyen van?

2015. jún. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Én akkor nem leszek a kedvenced?

Miért csak a 16os?

Nekem a gyári 13asok maradtak, csak kapott egy parametrikus EQ -s fejegységet és levágva a mély róluk, a közép meg kikorigálva.

Maradt a gyári 6db 13cmközép+2db gyári magas.

Kapott a rendes fejegység mellé egy bandpass ládát normális erősítővel.

Mint egy koncert úgy szól!

Hátsó ülésnél kevés a magas így a hátsó két 13as cserélve lesz egy profi 13asra kétutasra amiben van magas is nem sima szélessávú egy utas sugárzó.(csak most ment majdnem 150 a futóműre, ezért nem fogok most két hangszóróra kiadni ötvenet)


Így a kárpit nincs szétfaragva és kijött fillérekből.

Rendes fej akcióban új kifogható 30tól.

Erősítő használtan 10körül.

Mély használtan 10körül.

Ez kijön 50ből.



Bár kérdés milyen kocsiban milyen a gyári, mert ha kell normális 13as az 54e/pár(pl. alpine spr50), de egy olcsóbb normális is minimum 20as(pl. alpine spg13c2)


És én csak bandpass ládát vennék!

2015. jún. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 dirtboy ***** válasza:

Nem azt írtam hogy csak és kizárólag 16os hanem azt hogy lehetőleg.

Azért kell az lehetőleg mert egy 13-asal nem lehet olyan kicket elérni mint egy jó 16ossal.

A rendszered SQ /hangminőség/ szempontból nem megfelelő mert nem ilyenfajta térhatás kell zene hallgatáshoz hanem azt kellene vissza adni mintha élő zenekar játszana előtted.

Azzal hogy sok irányból,távolságból,magasságból szól a zene ráadásul, különböző hangszórókból ez az úgy nevezett színpad kép nem tud létrejönni de még a hangok is kuszák.


30ért jó fejegységet nem kapni.50 alatt nincs idő korrekciós fejegység.

ha nincs idő korrekció akkor meg ott eszi meg a fene az egészet.

a hangbeállítás meg csak egy dolog a másik a hangminőség amire képes a fej,hiába vannak jó funkciók a fejben ha hangminőségileg meg csapnivaló.

ott akkor állítgathatsz te akármit.


a bandpass láda mint neve is mondja sáváteresztő,egy szűkebb frekvencia tartományban tud nagyon hatékonyan és szépen szólni.

nehéz be illeszteni a rendszerbe mert túl sokat nem tudsz bele nyúlni hogy hogy szóljon.

nem hiába nem terjedtek annyira el a bandpassok,főleg azok veszik akik kinézetre mennek mert a plexi meg a ledek stb jól mutat.


mély használtan sincs meg 10ből,esélytelen,sza ros dld500akat adnak 13ért.

egy igényesebb jobb 25cm-es nyomó ládával ritka ha 20alatt van használtan,ha meg 30ast akarsz az még több ugye.



kíváncsi leszek végül mi sül majd ki a kérdezőnél,bár amennyire foglalkozik a kérdésével gyanítom semmi.

2015. jún. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Pioneer tswx205 ujszeru allapotban asszem 7500ig alkudtam le es 10volt az iranyar.

Pont az a jo hogy kis meretben nagyot szol a mely tartomany tetejen ami hianyzik a fulemnek. Kocsiban nem akarok lemenni 20hz ig. Es a csomagtartot meg hasznalom.

Erositonek a ladahoz egy gm1200 van, lesd meg a kapcsrajzan milyen komoly a dcdc invertere! Ugye a stabil tapfesz meg fontos egy jo vegfokhoz....

Ez is 10ert volt asszem 7re v 8ra alkudtam le.

Forrasztasmentes a belseje, csavarokon semmi lesarkalas.


Ennel nagyobb lada nem kellene meretre es hangnyomasra se.


Te mit mondasz arra a ladara?

Tudom nem mai darab de nagyon jol eltalalt a merete es full fa nem plexilapos. Hallani a frekvenciara terveztek a mereteit nem kinezere.

2015. jún. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 dirtboy ***** válasza:

Szélsőséges példa,akad nagy ritkán olcsón jó holmi de erre nem lehet alapozni,van hogy nagyon sokáig semmi és mikor feltűnik valami akkor lehet az nem is passzol a mi rendszerünkbe.


Nem tűnik gagyinak az a nyomó,biztos meg tervezték azért elég jól.

Én még olyat élőben nem halottam.


A gm1200 gyenge egy nyomónak.

Kapcsolási rajzot hiába nézek,nem vagyok se műszerész se elektrotechnikus de hiába a jó alkatrészek ha összességében is kevés az ereje egy nyomóhoz.

15A-biztivel nem arra van tervezve egy egyértelmű.


stabilabb táppal inkább a monoblokkok vannak,őket alapból nyomókhoz tervezték.


Mivel hajtod egyébként azt a hat vagy hány darab hangszórót?

2015. jún. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nezd meg a 205a aktivot is. Es a 15a bizti epp eleg neki. Meglepoen jo hatasfoku is mert a bemeno dc es kijovo hangfreki kozt nem sok van.

Nem mondom csumamaxra kihajtva egy picit lehetne tobb de sokszor igy se tekerem maxra a hangerot. Gm2200 jobb lenne az picit erosebb de ez volt akkor egyedul 10 alatt amire nem csak "ra irtak a wattokat" ha erted mire celzok.

A gyari hangszorokat meg nem gyari fej hanem egy alpine ute072bt viszi, mert igy menetkozben van kihangositom es nem akartam bele gyari bontott telefont mert az nemtetszik.

A fej is ici picivel kevesebbet tud mint amit a hangszorok de plusz erosito se szsria hanem extra listas volt. Viszont nekem kelloen hangosan es kelloen szeles tafgoanyban szepen szol ez a felallas.

Egyedul a hatso ulleseknel keveslem a magast ici picit.


Ugye viszont mindenkinek mas es mas az igenye.

A fejet majd lehet egyszer lecserelem ide178bt re de az 60felett :(

2015. jún. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 dirtboy ***** válasza:

az ide 178bt azért már nem rossz fej,nekem cde-178bt volt kb 1 évig,utána aktív rendszer építése miatt lett pioneer deh80-prs.


a fejek végfokaival az a gond ugye hogy nem csak hogy gyengék de magas a torzításuk is.

ha már ide-178bt lesz akkor minimum lenne a hangszóróknak erősítő mert a jó minőségű hangot agyonfogja csapni a rossz fejvégfok ami attól még nem jobb hogy a fej drágább.


én véleményem szerint D osztályal is kevés a 15A bizti egy olyan erősítőbe ami nyomót hajt.

Talán reflexbe egy 20as vagy raptor 6 nak elég lehet de nekem kicsit vérszegénynek tűnik ez a GM.


Még mikor kezdtem magnat rx44-ről hídba hajtottam dld500at,utána régi szériás /kevlár/aramid/membrános radion 12őt hajtottam dls cad 15el.

máris nagy javulás lett,most a cad 15 gladen rs12őt kerget refiben és óriási javulás,gyors pontos.

ezt teszi egy erős erősítő,nem csak nagy nehezen meglengeti a membránt hanem feszes pontos mélyet ad mert a membránt bitangul fogja.

2015. jún. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Pont ez az egyik ami miatt az a fej tegszik(sok rca csati es nem csak a mely megy akkor kulso vegfokrol) illetve hogy az 9savos paraeq.

Kapna meg egy gm1200 -t es a 2db gm vinne az elsohatsobaljobb hangszorokat a melynek meg valami 20amperos hasonlo bekebeli oreg pio, apline, kenwood ami mev japan feliratos full fem hazas, es normalis a tapegyseg resze.


De ugye az sok kiadas es elobb fogok venni elektromos rolot, tempomatot, bor belsot, allofutest. Ezek meg sajna nincsenek benne :(

2015. jún. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ugy gondolom 28+8+8 bol ennel jobbat kihozni nehez es max 40-50 t szantam zenecuccra!

Azert ez se mind1.

2015. jún. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 dirtboy ***** válasza:

a kábeleket,szigetelést se felejtsük ki.

egy ilyen fejhez nem 1500ftos rca kell hanem pl connection bt2-kácsa kce-250,esetleg ch zero.

Ezek 6000-6500ft-os kábelek és kell is ez a szint ahhoz a fejhez másként nem éri meg 60ezres fejet venni.


mind háromból van nálam,teszteltem őket,ch zero volt végén így inkább az első kettő ajánlom.


tápok sem olcsók bár hegesztős kábelt is lehet használni.

Hangszóró vezetékekből sem a leggagyibbat kell keresni,1,5os gladen jó lesz.


szigetelés is 12-15ropi legalább.

2015. jún. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!