Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem egyezik a motorszám, mi a...

Bikemano kérdése:

Nem egyezik a motorszám, mi a tehendő?

Figyelt kérdés

Hello!

Elvittem a tegnap az autom műszaki vizsga meghosszabbításra, ahol kiderült, hogy a motorszám, nem egyezik a törzskönyvben szereplővel.

Mondták, hogy valoszinűleg motort cseréltek benne, de ez nem volt bejelentve (az előző tulaj nem emlitete vásárláskor!).

Tehát most bele kell iratnom a törzskönyvbe az uj motor számát, viszont a motorrol semmiféle papirom nincs.

Mi ilyenkor az eljárás, mibe fog ez fájni nekem?



2015. jún. 27. 12:12
 1/7 petizacc ***** válasza:
100%

"az előző tulaj nem emlitete vásárláskor!"


Az a minimum, hogy személyesen meggyőződsz az adatok valódiságáról!

Aláírtál valamit, de nem tudtad mit. Gratulálok, innentől fogva cseszheted.

2015. jún. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Eredetvizsgán sem derült ki?
2015. jún. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Az a minimum, hogy személyesen meggyőződsz az adatok valódiságáról!"


Igy van én szurtam el, viszont minden más stimmelt, a motorszám meg elég eldugott helyen volt, utolag én is tudom mit kellet volna tennem, de ezzel is tanultam, a kérdésem nem ez volt!


Eredetvizsgára még nem került sor, abban bizom, hogy valamilyen formában, a törzskönyvbe majd betudom iktatni a motorcsrét....

2015. jún. 27. 14:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Eredetvizsga nélkül át sem irathatod. Ott tuti kiderül. Ha meg még nem a tied az autó, akkor hagyjad, keress másikat.
2015. jún. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
na egy nagy tévhit , hogy az eredetiségi vizsgát a vevőnek kell meg csináltatnia!!! NEM, AZT AZ ELADÓNAK KELL!ki fizeti az egyesség kérdése!menny vissza az eladóhoz!
2015. jún. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk jobb ha a vevő csináltatja az eredetvizsgálatot, mert neki nem érdeke, hogy ne derüljön ki az igazság..az eladó könnyen levajazhatja, aztán nézhet a vevő...

persze ezeket a szerződésben fel kell tüntetni, és akkor vissza lehet kérni a babaruhát...

így már macerásabb, főleg ha az eladó eltűnik..


Megoldahtó természetesen, mert egy motorcsere nem nagy ügy... de nem úgy megy, hogy beíratom a törzskönyvbe, oszt jónapot...

meg kell keresni az eladót, és ha udvariasan is, de felszólítani, intézze a motorcsere papírokat. szerezze meg a papírokat. ha lopott, akkor úgysem fogja, de valahogy el kell indulni..

aztán a közlekedési hatóságnál megmondják, mi is a teendő..

.pár ezerbe fájni fog...


járj szerencsével.

2015. jún. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, az utolsó válasz volt a leg hasznosabb számomra :D
2015. júl. 4. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!