Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől van az, hogy 250 kilomét...

Mitől van az, hogy 250 kilométer után kiszállok és hallom, hogy ''pattog'' a kerék körül. Mi lehet az? Fék?

Figyelt kérdés
2015. jún. 28. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a féktárcsa nagyon felmelegszik annak szokott pattogó hangja lenni, de 250km után az már izzana.. :D

Lehet a kerék felől hallod a hangot, de valójában az a kipufogócsőtől/csonktól jön, hasonló okok miatt.

2015. jún. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy izzana. Szerintem nem én vagyok az egyetlen ember aki megtesz ennyi kilométert.
2015. jún. 28. 20:02
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha intenzíven fékezel akkor a féktárcsa felmelegszik, és megállás után lehűlés közben pattogó hangja van. Akkor is előfordulhat pl valamelyik féknyereg szorul és befog, de ha 250km-en keresztül így lenne és fogna a fék, akkor valszeg a táv végére már izzana a féktárcsa.
2015. jún. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
kipu hűl lefelé azt hallod
2015. jún. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vagy a kipufogó hűlésekor fellépő pattogás, vagy egy kicsit fog a hátsó fék, és ettől melegszi a fékdob(is) ...bár annak szaga lenne.


a kéziféket ellenőrizd, vagy fújd ki a hátsó dobot..ha tárcsás, akkor passz...

2015. jún. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kipufogó, vagy akármilyen alkatrész lehet ami átmelegedett és gyorsan hűl ki. Garázsban ez hallható nagyon. Nekem minden kocsimnál és motoromnál így volt, de inkább nyáron, melegben hallani. Vagy mikor sokat araszoltam leállítás előtt.
2015. jún. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kipufogó a legesélyesebb, 250km-en folyamatosanan melegedett és akkor nekiállt hűlni, ennyi.
2015. jún. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
labda
2015. jún. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!