Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a kopogó hang a...

Mi lehet a kopogó hang a motortérből?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Van egy 1.6os benzines Seat Cordobám (2002 már a faceliftes) Ma az m0-son kicsit ki akartam kormolni, melegen 40 percnyi csalingozás után, mert még 1x se hajtottam meg.

Kíváncsi voltam mi hol mennyi, meg mennyire akar szétesni.

170et mentem vele kb 1,5 percig meg 1-1 2es 5000ig, 3as 5000ig.

Itthon megállni motorház fel nézegetem megvan-e minden. És mintha hangosabban kicsit csattogósan hang jött volna a motortérből.

Vezérmű és bordásszíj+feszítő 2ezer kilóméterrel ezelőtt cserélve. Olaj szűrők úgyszint

Tanács mi lehet mit kellene elsősorban tennem mielőtt még szerelhöz mennék?


2015. jún. 28. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem simán csak hűlt valami a motorban és annak a hangját hallottad, ahogy pattog? Mert az természetes. Szerintem egyelőre ne csinálj semmit.
2015. jún. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Olajat nézz
2015. jún. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jah hát olajszint az alap, de csak nem úgy kezdted el pörgetni, hogy kevés volt benne az olaj? Meg azt csak észreveszed ha pl. folyik valahonnan (szimeringek mellett, stb.)
2015. jún. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
vagy a szelephézagok, vagy hajtókarcsapágy... erre kisebb az esély, de lehet. ha hidegen nem ad hangot, akkor csak a kopott motor szelephézag lehet.
2015. jún. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
olajat néztem van benne bőven, a hűlésénél a pattogást felismerem. Ez alapjáraton adta a hangot
2015. jún. 28. 21:39
 6/8 anonim ***** válasza:

Sok városi tötyörgés után ha kihegyezed egy kicsit,akkor hajlamos meghülyülni kicsit a motor,nem kell aggódj reggel már semmi furcsát nem fogsz tapasztalni.

Gyakrabban meg kell hajtani,hogy a koromréteg eltűnjön a szelepszár szimmeringekről

2015. jún. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Következő menetnél valószínű már semmi hang nem fog jönni, " szokatlan " volt ez a terhelés a kocsi motorjának kicsit, a többit emg fentebb leírták.
2015. jún. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Akkor szerintem holnap is adok neki egy picit, hagy kormolódjon, meg kap olajadalékot a hidrotőkére. ill. párszáz kilométer után kap még egy egy olajcserét, hátha így a meguzatással meg az adalékkal leszedi a szutykot.

Tény, hogy mikor megvettem az autót minimumon volt az olaj és mikor elkezdtem leengedni, kockákba potyogott ki az olaj... itt is benne volt vagy 25-30 az olajban :S

2015. jún. 29. 06:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!