Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire lehet trükközni egy...

Mennyire lehet trükközni egy használt autó eladásakor?

Figyelt kérdés
Olyanokat hallottam, hogy valami babrálnak a motorral vagy valamivel az autóban és a következő pár kilónéteren tök jó minden, amit mondjuk egy tesztvezetésen megnéz az ember, de később bekrepál rajta pár dolog. Ilyen szokott lenni? Vagy egy tesztvezetéssel azért egy átfogó képet kapunk az autóról?
2015. júl. 1. 21:33
1 2
 1/18 schocko ***** válasza:
Aki ért hozzá, annak a tesztvezetés elég...egy használt autónál azért előfordul a meghibásodás...pár százezerért nem kell sokat várni...
2015. júl. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Dehogy kapsz átfogó képet.

de azért jó volna tudni, hogy egy 20 éves swiftről, vagy egy 2 éves Audiról van-e szó...

2015. júl. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Egy 2000 ben gyártott Volvo s40 ről van szó, de úgy általánosságban is kíváncsi lennék, hogy van e valami módja annak hogy meggyőződjünk az autó állapotáról vásárlás előtt, tisztában vagyok vele, hogy 5-6-7 százezer forintért nem kell sokat várni, de azért az az állapot ami ennyi pénzért megszokott ne legyen látszólagos.
2015. júl. 1. 21:46
 4/18 anonim ***** válasza:

En azt javaslom amit en is mindig szoktam:

Vidd el autoszerelohoz hogy nezze at..

2015. júl. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
És azt hogy szoktad? Elviszed tesztvezetni és megvárod amíg átnézi? Én még sosem tesztvezettem de azt hittem az max 20 perc, átnézni egy autót meg azért talán több időbe telik
2015. júl. 1. 21:55
 6/18 anonim ***** válasza:

Minden apróságra oda kell figyelni. Mennyire kopottak a pedálok, a féktárcsák, a kormány, a müanyag dolgok.

De ez típusonként változik, így nem lehet tudni hogy pl a vezetöülés átlagban 200 ezernél kezd rongyolódni vagy 300-nál. És el is érkeztünk a kedvenc trükközéshez, óratekergetés.

Nézz meg mindenképp min. 3-4 autót, és hasonlítsd össze öket.


Én nemrég vettem egy mászkálósautót, megnéztem az elsöt, próbakör nélkül azt mondtam hogy ez tuti, mondtam rá egy árat az eladó a saját elképzelését. Megegyeztünk, hogy amint van rendszám, próbakörön vagy megadom érte amit megbeszéltünk vagy nem kell, de több alku nincs. Próbakör után kiderült miért engedett. Kardánnnál csapágy, kettöstömegü lendkerék stb. Kb. a 4. autó volt az amire aztán rá lehetett mondani az igent, 70 éves tulajtó sok kilométerrel. Az sem árt, ha megkérdezel pár volvost.

2015. júl. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Megmondod a tulajnak, hogy szeretned autoszerelovel atnezetni a kocsidat, persze elobb beszelsz egy autoszerelovel, hogy mikor, es elviszitek. Atnezi es megszuletik az eredmeny.

Sok kellemetlens3get elkerulhetsz ha atnezeted egy szakertovel, foleg igy hogy nem vagy tapasztalt a vasarlasban.

2015. júl. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Igazad van ez így tiszta, ha nem engedi meg akkor úgyis van valami amit titkolni akar.
2015. júl. 1. 22:03
 9/18 schocko ***** válasza:
5 perc is elég...húsz percet tesztvezetni...de egyébként néhány perc elég a komplett autó felméréséhez...
2015. júl. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Horst77 Köszi a tanácsokat!
2015. júl. 1. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!