Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van már olyan ország, ahonnan...

Van már olyan ország, ahonnan ki vannak tiltva a dízel üzemű autók?

Figyelt kérdés
Olvastam erről, hogy kiakarják tiltani őket innen-onnan. De miért pont őket? A dízel kevesebbet fogyaszt.

2015. júl. 11. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:
2015. júl. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A véleményem az 1-es válaszhoz.


-Mennyi az idő?

- Rolex órám van.


A válasz: Nem tudok ilyen országról, azonban Svájcban magasabb az adó a dízel személyautókra. Az oka: a kibocsátott részecskék.

2015. júl. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
A kibocsájtott káros anyag több, mint a benzinesnél. Kitiltásról nem hallottam még, de pl Németországban is magasabb az adó a dízel autókra.
2015. júl. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Részecskeszűrő azért van bennük. Nincsenek kitiltva sehol. Vannak környezetvédelmi zónák,de ott nem dizel-benzines alapján megy a megkülönböztetés.
2015. júl. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én mindig is dizelpárti voltam, és sokáig herótom volt a hibrid és az elektromos autóktól. Nemhiába, mert brutál gagyik voltak. Aztán megcsinálták a Tesla Model S-t, azóta csak az kell.

Na szóval a lényeg, hogy ez a dizelkitiltás csak parasztvakitás, a benzines is pont olyan káros, annyi hogy az nem olyan büdös. Ja és a benzinesek még több kőalajat is használnak el. Az EU ha annyira vergődik, simán megtehetné, hogy ösztönözze a nagy gyártókat (Audi, BMW, Mercedes, VW, Renault, akárki), hogy csináljanak hasonló full elektromos autókat, mint a Tesla. Ezzel úgy levernék az elektromos autók árát, hogy olcsóbb lenne még a benzineseknél is. És az lenne a környezetkimélés, nem ez a cirkusz, amit a dizelekkel csinálnak.

A Tesla Model S amúgy most sem számit abszolút drágánal szerintem, egy hasonló felszereltségű és méretű Audi A6 dizelmotorral is kerül annyiba.

2015. júl. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Németországban élek.A dízel autókra több az adó,de 20 cent a különbség az üzemanyag ára között(a dízel javára).Tehát évi kiadásra számolva ugyanott vagy,sőt,az én esetemben még olcsóbban is kijövök(évi 45000-60000 km),mivel kevesebbet is fogyaszt.Amúgy sokat számít az adónál,hogy euro hányas és hány köbcentis.
2015. júl. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!