Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi van akkor, ha a segédmotoro...

Mi van akkor, ha a segédmotoromra egy külföldi rendszámot csináltatok, amin úgy variálom a betűket-számokat, hogy ne úgy legyen, ahogy egy eredetin van (pl fordítva, lentk ifejtem)?

Figyelt kérdés
Tehát egy sima 50ccm-es motorra, amin nincs műszaki tehát nem rendszámos, és úgy hogy mondjuk az eredeti rendszámban úgy vannak hogy betű-betű-szám-szám és ezeket felcserélem hogy ne lehessen összetéveszteni

2015. júl. 11. 19:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

????


Miféle "eredeti rendszám"? Mo-n az SMKP-knak NINCS semmiféle rendszámuk!

2015. júl. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
látom nem érted, én dísznek akarom, nem azt mondtam, hogy házilag akarok utángyártani egy már meglévő rendszámot..
2015. júl. 11. 19:25
 3/11 anonim ***** válasza:

Én sem értem. Mi az, hogy eredeti rendszám? Smkp-n nincs rendszám.


És hogy akarsz rendszámot csináltatni rá, főleg külföldit?

2015. júl. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
díszt. díszt. díszt. akarok rá csak, pl. vannak a Nevada állami meg ilyen olyan rendszámtáblák aminek mintás a háttere értitek.. na és én arra ráírom hogy "akármi006kecske" gépen és megcsináltatom, most ne azon akadjunk ki hogy hogyan csináltatom meg hanem az hogy ez törvénybe ütköző?
2015. júl. 11. 19:34
 5/11 anonim ***** válasza:

2012. évi C. törvény a Büntető Törvénykönyvről


Egyedi azonosító jellel visszaélés


347. § (1) Aki


a) egyedi azonosító jelet eltávolít vagy meghamisít,


b) olyan dolgot szerez meg, használ fel, vagy olyan dologról rendelkezik, amelynek egyedi azonosító jele hamis, hamisított, vagy amelynek egyedi azonosító jelét eltávolították,


bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekményt üzletszerűen vagy bűnszövetségben követik el.


(3) E § alkalmazásában egyedi azonosító jel: az olyan dolognak, amelynek a birtoklását vagy rendeltetésszerű használatát jogszabály hatósági engedélyhez köti, a gyártónak vagy a hatóságnak a dolgon, illetve annak alkotórészén alkalmazott, egyedi azonosításra szolgáló jelölése.


---


Ezt írja a Btk. Bele lehet kötni, hogy mivel smkp., ezért (3) értelmében rendeltetésszerű használatát jogszabály hatósági engedélyhez nem köti, de valószínűleg ez a helyszínen intézkedő rendőrt nemérdekelné és feljelentene, aztán majd a bíróságon vagy kimagyarázod vagy nem (szerintem nem).

2015. júl. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nem tudom, hogy mégis mi lehetne ebből, de én is ilyenre tippeltem..:/

2015. júl. 11. 19:55
 7/11 anonim ***** válasza:

így már világos.


Hatósági jelzést vagy bármit, ami azzal összetéveszthető nem tehetsz a járművedre.

2015. júl. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Simán tehetsz rá rendszámot én is tettem rá, csak ne legyen igazi rendszám pl. HGE-656 de a HGE-65 már jó.
2015. júl. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
es igazoltatott mar rendor?
2015. júl. 11. 21:15
 10/11 A kérdező kommentje:
na nekem fent van már kb. másfél hónapja, egyszer igazoltattak de nem szólt érte, szóval..
2015. aug. 27. 21:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!