Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaha tudok majd rendesen...

Valaha tudok majd rendesen vezetni?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok férfi több mint 2 éves a jogsim de mióta megvan kb 60km vezettem maximum, de azt is már 1,5 éve. Akkor is féltem a vezetéstől de mára teljesen elfelejtette. El tudok indulni meg tudok állni, hellyel közzel ismerem a kreszt, hisz biciklizek nap mint nap szóval ezekkel nincs hatalmas gond. De egyszerűen nem érzem az autót, nem érzem azt hogy pl két parkoló autó közzé beférnék e ha jönne valami szembe kb már lemennék az utról annyira félek hogy közel jön. Szóval borzasztó kezdő vagyok tapasztalat nélkül. De lassan ki fogok lépni a nagybetűs életbe és bizony egy autó óriási segítség, a tömegközlekedés nem mindenhol jó szóval lehet létszükség lenne. Volt valaki aki ilyesmi helyzetbe volt mint én, hogy totál be volt szarva tőle és mára már jól vezet?

#jogosítvány #félelem #gyáva vezetés #béna vezetés
2015. júl. 11. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Vezess minél többet, majd kialakul.
2015. júl. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60km, az semmi. Szerintem az első ezres környékén indul be egy alapvető rutin, de még az nem az amikor két szűk autó közé beállsz. Én elég béna voltam amikor elkezdtem, parkolni alig tudtam, sőt még menni is, mára már kb 50-60 ezer km után, rutin az egész. A parkolást persze volt hogy gyakoroltam külön (párhuzamos annyira nem ment/megy), és ha sokáig nem parkolok nem bírom annyira szűkre venni, de ez is gyakorlás kérdése, meg autóé.
2015. júl. 12. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

60km az semmi. 60 000km már elég ahhoz, hogy nagyjából bármilyen közlekedési helyzetet megoldj gondolkodás nélkül.


"El tudok indulni meg tudok állni, hellyel közzel ismerem a kreszt"


Ha csak hellyel-közzel ismered a kreszt akkor törd ketté a jogosítványod, dobd a tűzbe és járj rituális táncot körülötte. Vagy tudod, vagy nem tudod. Ha nem tudod, ne is akarj vezetni.


Nem kell befosni, gyakorlat teszi a mestert. 60km-en még senki nem tanult meg vezetni, te sem fogsz. Idővel belejössz, nem kell túlaggódni.

2015. júl. 12. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Én is rettenetesen féltem 2-3 hónapig, pedig minden nap vezettem...sok gázos szitum volt...lefulladtam a jelzőlámpáknál és nem tudtam elindulni és már 2x váltott a lámpa...kivittem egy kerítést stb. Már lassan 2 éve vezetek, de ha idegen helyre kell menni még most is parázok. Amikor csak teheted vezess...Gyakorlat teszi a mestert!
2015. júl. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azóta 1 éve vagyok a mostani munkahelyemen, és az állás interjún mondták, hogy néha sokat kell autózni, óriási szorongások voltak bennem, mikor menni kellett valahova, ahogy csak tudtam mindig próbáltam lerázni a vezetést, vártam hogy más jelentkezzen, majd volt hogy rá kényszerültem, az első 1000km nél még borzasztó voltm, most járhatok 6-7000 nél, már gond nélkül lemegyek BP ről a határhoz, és napi 700km-t is vezettem már, még azért néha most is szorongok ha vezetnem kell, forgalmat se annyira csípem, de már ha beülök az autóba és elindultam már sokszor csak vezetek és nem izzad a tenyerem és nincs 140 es vérnyomásom a félelemtől.
2017. júl. 13. 23:42
 6/6 anonim válasza:
És azóta még jobb? Ugyanebben a cipőben járok.
2019. aug. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!