Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol máshol ennyire dízel...

Hol máshol ennyire dízel mániásak az emberek, mint a magyarok?

Figyelt kérdés

A magyarok még a cabrio-t is dízelben veszik.


Meg gyönyörű szép komoly fekete, 7-es BMW napfénytetővel, 20-as felnivel, sztem rohadt gáz mikor beindítja és az erőteljes öblös hang helyett alamuszi traktorhang csörömpöl benne.


Meg X6-ban, S Mercedes-ben, 5-ös BMW-ben, Audikban, stb.


Pedig aki ilyen autót vesz újonnan, az tele van pénzzel, mégis fillérbszóskodik..



2015. júl. 15. 11:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A franciák is diesel-mániások
2015. júl. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Aki sokat utazik annak egyertelmuen jobb valasztas a dizel. Es nem azert mert nem tudja megfizetni az uzemanyagot, hanem azert mert nem akar 300 kilometerenkent megallni tankolni.


Egesz Nyugat-Europaban tobbsegben vannak a dizeleladasok.

2015. júl. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egesz Europaban eleg felkapottak a dizel autok.
2015. júl. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nekem ilyen anyagi helyzetem lenne, hogy ilyen autót engedhetek meg magamnak, biztos, hogy kizárólag benzinest vennék. Nem kell azokkal se 300 km-enként megállni.


Van egy 16 éves benzines Mercedes-em, tök jó hangja van, városban fogyaszt 10-11 liter körül, autópályán 7-et kb. 60 literes a tankja.

2015. júl. 15. 12:12
 5/14 anonim ***** válasza:

A magyarok nem dízel-mániások... tájékozatlanok, és csórók.

Nálunk nagyon kevés autót visznek ki szalonból, a nagy többség sokéves autókat vásárol, és sokaknál azért dízel a cél, mert az kevesebbet eszik.

Első számú szempont az olcsóság, ami a gyakorlatban nem feltétlenül fog megvalósulni.

2015. júl. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Jah hát legjobb barátom is spórolni akart, dízelt vett, aztán rengeteget kellett rákölteni, végén inkább el is adta feléért annak amiért megvette. Rengeteget bukott. Most benzinessel jár, ez teljesen rendben van.
2015. júl. 15. 12:19
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Aki sokat utazik, annak egyértelműen jobb választás a diesel. A németek ennél sokkal jobban bele vannak "buzulva" a gázolajos kocsikba. Nem értem mi ebben a megdöbbentő.

Egész Európában elterjedt, viszont ha vesszük Amerikát, vagy Japánt, ott az évtizedekkel ezelőtti előírások miatt nem tudott igazán terjedni, nem lett népszerű.

Egyébként hang alapján kocsit választani olyan, mintha csak a színét néznéd (azt leszámítva hogy van, aki szereti ezt az öblös hangot).

2015. júl. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

"Nekem ilyen anyagi helyzetem lenne, hogy ilyen autót engedhetek meg magamnak, biztos, hogy kizárólag benzinest vennék."


Mivel nincs ilyen anyagi helyzeted, ezert tulajdonkeppen tok mindegy mit gondolsz.


"Van egy 16 éves benzines Mercedes-em, tök jó hangja van, városban fogyaszt 10-11 liter körül, autópályán 7-et kb. 60 literes a tankja."


Ja persze.

2015. júl. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Már megint megy az óvoda. Jaaj nem tetszik a hangja, ez annyira gáz szerintem fúúj.. Hangosítsd fel a Zámbó Jimmy kazettát a Mercidben ha nem tetszik.
2015. júl. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szinte egész Európára jellemző ez, kivétel Svájc ahol a benzines személyautóknak van nagyobb keletje (még).

Egyébként a csendesség sem egyértelműen erénye már a mai modern közvetlen befecskendezés benzinmotoroknak, azok is eléggé dízelesen szólnak hidegindítás után.

2015. júl. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!