Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valakivel megesett ilyen?...

Valakivel megesett ilyen? Normális ez a hozzáállás szerintetek?

Figyelt kérdés
Vezetni tanulok. Most vagyok a második oktatómnál. Már ugye meg van a Kresz vizsgám, már levezettem a 30 órát, és még a kilóméterem is meg van. Nem vagyok egy profi ebbe a vezetés dologban, viszont most nehéz körülmények között vagyunk, így nem tudunk többet rászánni a vezetés órákra. Ezt közöltem az oktatómmal is. Azt mondta, hogy fizessem be a viszgadíjat, és akkor elmehetek vizsgázni (én is ezt akartam, hogy legalább megpróbáljam és ne feleslegesen menjen el a befizetett összegek), de hogy míg kapok időpontot addig járjak vezetni, de azt az összeget kézbe adjam neki. Ez 1 hónapja volt. Az előző órán közölte, hogy még nem intézte el a központnál a vizsgát (még a vizsgadíjat se utalta át) de hogy járjak továbbra is. Csak most már annyira kifogytunk, hogy egyáltalán nincs pénzünk ezt finanszírozni. Ráadásul azt is mondta, hogy annyira nem tudok vezetni, hogy legalább 40000-et kéne még adni a vizsgán. (20-at neki meg 20-at a vizsgabiztosnak) hogy átmenjek. Kérdésem az lenne, hogy ilyen vagy ehhez hasonló megesett már valakivel? Ha most abba hagyom a vezetést, akkor elvesznek ezek az órák? Mikor majd lesz pénzem, hogy fizessek, akkor újra le kell vezetnem a 30 órát?

2015. júl. 16. 10:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vesznek el, de a gyakorlatod csorbul.

Javaslom a telefont és hangfelvételt amikor próbál rávenni ,h kend meg a biztost, utána fenyegetheted, hogy vagy intézi soron kívül a vizsgádat, vagy felnyomod.


Lehet szólni az iskolának is, hogy az oktató feketézni akar és ellened dolgozik.


az én oktatómnak az volt a baja, hogy kevesebb volt a kocsijában km mint amennyi kellett volna, mivel a leadott órák nem voltak elegendőek rá. Ezért elment és felfelé pörgette. Én mondtam, hogy levezetem szívesen nála feketén kézbe adva, de nem ment bele, mert nem akart az iskola háta mögött trükközni.


Volt amikor az ő ügyeit intéztük és oda kocsikáztam vele, akkor a 2x 45 percből kb 45 perc az ő dolgára ment el. Ilyenkor csak 45 percet számlázott.


És még sorolhatnám. Van ilyen is. És van olyan mint a tiéd, akinek éhen kéne dögölnie.


Már rég váltanod kellett volna, jól kiszipolyozott.

Próbáld meg elérni, hogy azonnal jelentsen le vizsgára, menj az iskolához is ha kell, remélem van papírod arról ,hogy befizetted neki.


Ha sikerül a vizsga, akkor megúsztad, ha nem, akkor szívsz sajna.


Az se utolsó gond, hogy a vizsga leghamarabb 2 hét lesz. Ezért kell időben lejelentenie.

2015. júl. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

sürgősen válts oktatót ÚJRA.


néhány óra alatt bele lehet szokni az új kocsiba, 2-3 héten belül akár vizsgára is kerülhetsz.

Az más kérdés, hogy fel vagy-e rá megfelelően készítve... de isten mentsen az olyan sofőröktől, akik kizárólag a plusz juttatásnak köszönhetően csúsztak át a forgalmin.

2015. júl. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1.: Köszönöm a válaszod :) Meg fogadom a tanácsod! Neked jó oktatód volt% Én is ilyet szeretnék!


2.: Eszem ágába se volt fizetni nekik ezért! Egy részt mert nincs rá keretem (ahogy le is írtam) másrészt pedig nem szeretnék úgy jogosítványt, hogy csak azért menjek át. Félnék beülni is a kocsiba. Nem érezném magam biztonságba. Arról nem is beszélve, hogy mások épségét is veszélyeztetném, nem csak a saját magamét, ha úgy megyek át hogy nem is vagyok rá alkalmas!

Igen, az oktató váltáson én is gondolkoztam már. Igazából ebben a suliban Ő a második oktatóm, szóval inkább egy egész iskolát váltanék. Vagy csak abba hagynám egy időre. Aztán mikor anyagilag rendbe jövünk, akkor újra kezdeném. Ezért is kérdeztem, hogy ez esetben az órák elvesznek-e?! (Mert, hogy a kresznél ugye van ez a 2 éves határidő.. :)

2015. júl. 16. 11:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Az órák nem vesznek el, mert a tudásod megmarad ;)

de ha letelik a 2 év a kresz-vizsgától számítva, akkor az egész tanfolyamot (ami elméleti ÉS 29+1 óra gyakorlati részből áll) meg kell ismételni. Vagyis még ha nem is vezeted le a 30 órát, egészen biztosan ki kell fizetned újra.

2015. júl. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy a tanfolyam végén menj vizsgázni. Az oktatás nagyon minimális rutint ad csak, ami idővel, gyakorlás hiányában, teljesen eltűnik. Így meg a vizsgán bukni fogsz.


Válts oktatót és minél előbb menj vizsgázni. Kenőpénz nem kell, csak figyelmesen vezess.

2015. júl. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!