Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A MÁV-on miért ilyen rossz az...

A MÁV-on miért ilyen rossz az első osztály?

Figyelt kérdés
Hetente utazom Budapest és Szeged között, mert Szegedre járok egyetemre és amikor megyek haza a Nyugatiba tartó IC-vel néha 1. osztályra veszek jegyet. (Összesen 4 ilyen alkalom volt. Hozzáteszem, hogy az eheti volt az utolsó.) Az utolsó 2 alkalommal szemét volt szétszórva a kocsiban és, hogy finoman fogalmazzak, nem viszik túlzásba a takarítást. Sem a WC-ben, sem a kocsiban, sehol. Összevetve a 2. osztály helyjegyes kocsiaival, kb. ugyanolyan színvonalú, vagy rosszabb. Az i-re a pontot, akkor tette fel a máv, amikor most pénteken utaztam haza Budapetre. Felszállok a vonatra leülök, és pár perc elteltével 2 utas odajön, hogy ők is erre a helyre kaptakhelyjegyet. What the fuck? Nem azért fizetek a helyjegyért, hogy leülhessek?! Miért kérnek plusz pénzt egy olyan szolgáltatásért, ami nem létezik?

2014. dec. 5. 16:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%

ha másodosztályos jeggyel ülnél oda, vajon elküldene a kaller


amúgy meg azért ilyen igénytelen, mert nincs rá pénz, ellopták. 'jo az a parasztnak' mentalitás van, mint minden más állami szolgáltatásban

2014. dec. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

"ha másodosztályos jeggyel ülnél oda, vajon elküldene a kaller"

Tessék?

2014. dec. 5. 17:10
 3/15 A kérdező kommentje:
Am meg, hogy érted, hogy ellopták? :)
2014. dec. 5. 17:17
 4/15 anonim ***** válasza:
41%
Az mindennapos dolog, hogy egy helyjegyet több embernek eladnak. Színvonalat pedig a MÁV-tól ne várj első osztályon se!
2014. dec. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Nem mondom, hogy a MÁV hozzáállása és működése olyan jó lenne, de megjegyezném, hogy az utasok is használhatnák kulturáltan a vonatokat!

Az, hogy rendszeresen kellene takarítani, nem azt jelenti, hogy nyugodtan szét lehet dobálni a szemetet és körbeszarni-hugyozni a vécét.


Én ritkán utazom vonattal, de akkor mindig IC-vel megyek, Budapest és Nyíregyháza közt. Még semmi ilyen problémám nem volt. A kocsikat tisztának találtam, és senki nem akart a helyemre leülni.

2014. dec. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%

Hogyhogy mit jelent, hogy ellopták? Korrupció itt is van.

Mondjuk Józsi a MÁV vezetője. Van egy ismerőse, Pisti, akinek takarítócége van. A MÁV évente mondjuk 1000 Ft-ot különített el takarításra.

Józsi és Pisti megegyeznek. Józsi garantálja Pistinek, hogy a pályázatokon csak az ő cége nyerhet majd. Amint ez megtörténik, Pisti megkapja az 1000 Ft-ot, de abból csak 700-at fog elkölteni valójában a takarításra, a 300-at az előre kialkudott arányban elosztják egymás között. Természetesen arra Pisti figyel, hogy a számlákat 1000 Ft-ról állítsa ki. Így tudják a közpénzeket ellopni.

(Erről egyetemistaként még sosem hallottál? Ez fura :) )

2014. dec. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Utolsó :D De ez milyen már? XD Miért csinálják ezt?
2014. dec. 5. 23:12
 8/15 anonim ***** válasza:
86%
Nyugtass.meg, könyvtárszak ugye?
2014. dec. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
17%

Mondjuk az ilyen "ide kaptam helyet" típusú viták 99%-a eddig megoldódott azzal hogy valamelyik fél rájött hogy elnézte. Persze van olyan is hogy tényleg ugyanoda kap valaki.


A retkes vonatok is kényes téma, tény hogy ahányszor utazom, utána lehet azonnal zuhanyozni, ruhát mosni, pedig nem vagyok egy hiper igényes ember. De az utazóközönséget sem kell sajnálni. Ahogy én láttam, nagyjából végállomásokon rendbe vágják a vonatokat, felsöpörnek, szemetet ürítenek. Csak aztán a 3 óra alatt egyesek fél hűtőnyi kaját tömnek a kukába, otthagyják a szemetet, szétszórják a szotyit, a cigányoktól nem is várok mást, de a magyar embert se kell félteni ilyen téren.


Az első osztályt is marhaságnak tartom. Röhej hogy a kalauz nem engedi hogy odaülj, persze neki van igaza, és jogosan teszi. De a rendszer hibáit jól mutatja, hogy átlag ember nem kevés összegekért állhat a folyosón mint a hering, mellette meg ott a tök üres 1. osztály...ahova max pár ember ül be, ők is csak azért mert máshova nem kaptak helyet, így kvázi kényszerből lehúznak.

2014. dec. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, te eddig hol éltél, szatyorban? Vajon miért csinálják? Pénzért. Mert nem 300 Ft-ról van szó, hanem tíz- és százmilliókról, amit így zsebreraknak. Uniós pénzekről nem is beszélve, azok már EURO tízmilliókról is szólhatnak.

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de ha ennyire nem vagy tisztában az élettel, az nagy baj. Nem azért, mert neked is csalnod kell. Hanem azért, hogy tudd mire kell figyelni, mit kell elkerülni, milyen emberekkel nem érdemes kapcsolatba kerülni. Kicsit kezdj el olvasgatni ilyenekről, vagy valami, mert ha ennyire tudatlan és naiv vagy, úgy eltaposnak, hogy csak pislogsz majd.

2014. dec. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!