Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A gyertyáknak milyen sorrendbe...

A gyertyáknak milyen sorrendben kell lennie? 1-4-2-3 ugye?

Figyelt kérdés

Mert 2 van belőle külön külön:

[link]

és

[link]


Azt mondják azért van így hogy váltogatva adják a szikrát és pihenjen mindig az 1... Nekem megint másként van bekötve, 3 hete vettem az autót(Megane Coupé 1.6e). Motor egyenletesen megy, most akkor mégis hogy kell bekötni?


2015. júl. 16. 14:29
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Jelenleg így van bekötve, nem tudom hogy jó-e:

[link]

és

[link]

2015. júl. 16. 14:39
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Jezusom... ugye nem alltal neki a magad feje utan atkotogetni a gyertyakat??? Szerelo latta mar? Es teged, orvos?
2015. júl. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Wadmalac ***** válasza:

"Motor egyenletesen megy, most akkor mégis hogy kell bekötni?"

Ha a motor megy, akkor úgy, ahogy van. Ha bármi fel lenne cserélve, nem menne normálisan.

Ezt a pihenjen mindig 1 dolgot képtelen vagyok értelmezni, ki mondott ilyet?

Az egy dolog, hogy ha egy tekercs lát el két gyertyát, akkor olyan a kiosztás, hogy a két tekercs felváltva dolgozzon. De ennek a kábelekkel való keveréshez semmi köze. Azt a gyújtáselosztás osztja el a két tekercs közt.

Amúgy nézd meg jobban, a kiosztás jelölve szokott lenni vagy a tekercs kábelkivezetésén, vagy a hengereknél.

Nekem is Renault van, csak 6 henger, ott a kábeleken is végig rajta van a henger sorszám felirata.

2015. júl. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó :)

Nekem egyenletesen megy 95%-ban, a maradék 5%-ban meggondolja magát és csak 3 henger... Ezért gondolkodtam nem-e melegszik túl ahogy a szerelő mondta.


Új gyertyák, új gyertya kábelek, új benzin filter, kitisztítva minden a karbontól, már csak ez maradt... Ezért akarnám kipróbálni másként

2015. júl. 16. 14:52
 5/11 A kérdező kommentje:

Mert a neten mindehol a googleban ezt a sorrendet találtam:

1-4-2-3 nekem pedig 4-1-2-3 van

2015. júl. 16. 14:54
 6/11 Wadmalac ***** válasza:

1 és 4 meg külön 2 és 3 egyszerre kap szikrát, egyiknél kipufogásba durrant bele mindig még egyet. Lényegtelen, felcserélhető, a tekercs mindenképpen dolgozik, nem "pihen".

A Swifteknél is így van, két tekercs lát el 4 hengert. Az egyik gyertyakábel +, a másik - és a két gyertyán meg a motortesten át záródik az áramkör.

2015. júl. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi, mert hiába nézek ilyen videókat, itt is másként robban:

https://www.youtube.com/watch?v=OGj8OneMjek

2015. júl. 16. 15:17
 8/11 anonim ***** válasza:
Paradoxonnak tűnik, de ennél a rendszernél tényleg fel lehet cserélni a kábeleket, mert ez egy parazitaszikrás rendszer, tehát kipufogóütemben is van szikra. Csak a szélsők a mellettük lévővel cserélhetők, máshogy nem. Értelmét viszont nem látom a cserének, mert ugyanúgy működik minden, nem pihen semmi.
2015. júl. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Na, kipróbáltam a 1-4-2-3 bekötést is, ha alig is ért el a kábel...

De ugyan úgy ment, semmi változás. Tehát mindegy neki milyen sorrendbe teszem az első kettőt.

2015. júl. 16. 19:32
 10/11 anonim ***** válasza:
Erről beszéltünk, Nyuszó-Muszó!
2015. júl. 17. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!