Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol tehetek panaszt, ha úgy...

Hol tehetek panaszt, ha úgy érzem hogy az autószerelő túlárazta a munkáját? 100 ezres tételek.

Figyelt kérdés

2015. júl. 17. 10:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Fogyasztóvédelem?
2015. júl. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Megbeszeltetek elore hogy mi mennyibe fog kerulni? Kaptal arajanlatot? Ha igen, akkor nem ertem a problemat. Ha nem akkor meg azt nem ertem hogy adtad a megbizast a szerelesre, ha azt sem tudtad mennyibe fog kerulni.
2015. júl. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

Ez attól függ, milyen autószerelőről van szó. Ha Ezermester Pista javította az autót számla nélkül, okosba', akkor sokat nem tudsz tenni. Ő nem nyúlt az autódhoz, most lát téged életében először és különben is: nincs is műhelye.

Ha engedéllyel dolgozó műhelyről van szó és kaptál számlát, akkor érdemes először velük tisztázni ezt a kérdést. Lehet, hogy nem indokolatlanok a tételek, csak te nem tudod, miért kellettek az egyes beavatkozások. Ha ez nem vezet sikerre, akkor a fogyasztóvédelemnél kell próbálkozni, ezzel ők foglalkoznak. Nem kell egyből rendőrséggel, NAV-val fenyegetni, nem lesz attól jobb senkinek.

2015. júl. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Fentiek lényegében elmondtak minden fontosat.

Az autó javítás szabadáras.

100 forint értékű munkát elvégezhet 20 forintért, de kettő millióért is.

Persze nem utólag tájékoztatva.

Javításra soha nem lehet előre 100%-ban biztos árat mondani, mert menet közben derülhet ki, hogy mást is javítani kell, vagy éppen nem kell.

Az árajánlattól való pozitív eltérés esetén, egy bizonyos mérték felett rá szoktak kérdezni.

2015. júl. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A történet úgy kezdődőtt hogy lerobbantam kinn Ausztriában. A haza szállítás is 300 eur-óba került és azonnal a szerelő műhelye elé vittettem,hiszen oda jártam olaj cserékre.Azt mondogatta hogy ez sokba fog kerülni...4-5 százezer Ft.A hengereket kell fúrni és bontott főtengely és új dugattyúk.Már ott van 6. hete. Közben többször is voltam nála,de nagyon lassan megy hol ez volt a baj hol az. Rossz hajtókart hoztak rossz főtengely csapágyat hozta. Ráadásúl mutatott 1 számlát amit állítólag a gépmunkára számláztak 360 ezer Ft. Ez nagyon nagyon rosssz ár számomra. Az interneten, telefonon sok helyet felhívtam és Henger fúrás új dugattyú és befűzne 120 ezer lenne. A sima fúrás csak 20-25 ezer Ft. Ráadásúl még én vettem meg a tömítés készletet, hengerfej csavarokat,olajat szűrőt,fagyálló folyadékot 85 ezr Ft-ért.Még most is 400 ezer Ft felett beszél.
2015. júl. 17. 12:34
 6/11 A kérdező kommentje:
A másik kérdés. Hogy vissza foghatja-e az autó ha nem vagyok hajlandó kifizetni ezt a magas árat teljes egészében? Ott a forgalmi is nála. Ráadásúl hiteles autó.
2015. júl. 17. 12:37
 7/11 anonim ***** válasza:

Ja még nem fizettél. Akkor hozd el! Nincs jogában ott tartani az autót. Rendőrt hívsz, én önbíráskodásért feljelented.

Peres úton max. igényelhet.

Hozd el az autódat.

2015. júl. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem tarthatja ott az autót de beperelhet - amit meg is fog nyerni, ha nem egyeztetek meg előre, hogy mi hogy lesz, csak otthagytad az autót, hogy csinálja meg...


Autót csakis úgy hagyok ott javításra, hogy lefektetjük a szerelővel, hogy mielőtt BÁRMIT CSINÁL tájékoztat róla, hogy mit és mennyiért akar csinálni!

2015. júl. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Valóban előbb tisztázni kellett volna, hogy mi a baja és mennyibe kerül. Bár tökmindegy, mert mivel az autó nem mozgásképes, ezt kihasználják a szerelők. Hogy úgyse tudsz elmenni és nyilván nem akarod 5 helyre szállíttatni, mert egy vagyon a trélereztetés is.


Tudod már, hogy mi a baja az autónak? Elszakadt a vezérműlánc, vagy mi? Elég súlyos dolog szokott ilyen sokba kerülni.

2015. júl. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Főtengelycsapágy ment széta 4. hengernél és az okozta az erős kopogást és nem mertem tovább menni vele nehogy nagyobb hiba is legyen.
2015. júl. 17. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!