Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A 2003as Bmw 318i (N 42)...

A 2003as Bmw 318i (N 42) tényleg megbizhatóbb mint utódaik? A 2004es már N46os motorral szerelt amik már túlbiztosítottak, ha gondja van leállitja az egész rendszert. Igaz ez?

Figyelt kérdés

2015. júl. 18. 14:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az N42 egy hulladék motor, sok velük a probléma. Az N46 elvileg jobb. Erről a túlbiztosításról én még nem hallottam soha. Vegyél hathengerest, azzal nem lesz baj.
2015. júl. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha akrban van tartva mennek szépen, nem azt kell alapul venni, hogy amik az országban futkosnak milyen állapotokban vannak.
2015. júl. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Na most akkor hulladék motor vagy nem?:)
2015. júl. 19. 13:26
 4/9 A kérdező kommentje:
Mert az 1es mintha alapból irta volna azt hogy hulladék motorok,de hajlok inkább a 2.es válasza felé.
2015. júl. 19. 13:27
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért tartják hulladéknak mert ami az országba bekerül legtöbbje az a kategória amit olcsón el lehet adni, leharcolt darab, azzal nem csoda ha vannak gondok.


Amúgy egyik motor sem tartozik a valójában problémás motorok közé, tehát típusbetegségük nincs, ami csak rájuk lenne fixen jellemző.

2015. júl. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az N42-nek azért vannak tipikus bajai: valvetronic, lánc átugrás, olajfolyás. Amiket én megnéztem, valamiért mindegyiknek rengeteg kartergáza volt. Nem tudom, hogy motorkopás áll-e mögötte, vagy a karterszellőztetéssel volt gond.
2015. júl. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Amugy ezt néztem ki de lehet csak nagyon jól ki van pofozva:


[link]


Kipróbáltuk,szépen jár a motor,normálisan húz.....de mégis komoly szerelő kell mert ezekre a hibákra én rá nem jövök magamtól....

2015. júl. 19. 21:39
 8/9 anonim ***** válasza:
69%

Az N46 motorral ajánlanám, de annál sem a motort állítja le azzal kapcsolatban amire te gondolsz, hanem ha a valvetronic vezérlés meghibásodna, akkor kikapcsolja a szelepállító rendszert és hagyományos folytószelepesként működik tovább. Nem szokása a valvetronicnak behalni. Hátránya, hogy bizony 2004-2005-ösöket kapsz belőlük drágábban, nem 2003-asokat vagy régebbieket.

Az N42-nél láncfeszítős problémák is lehetnek, 200e km előtt meg szokták aljánlani az egész vezérléscserét. Az N46-nál már kijavították ezeket a korábbi vezérlés gondokat, meg újabb fajta vezérlése van, ami miatt takarékosabb.

Ez az autó biztos jó, de nekem a képek alapján úgy tűnik, hogy átmentek rajta polírkoronggal, szinte mindig ennek köszönhető egy 12 éves autónál a karcmentes kitűnő esztétikai állapot. A polírozásnak az a hátránya, hogy a később szerzendő sérüléseket, karcokat már nehezebb, vagy lehetetlen lesz eltüntetni, már-már közel az alapozó réteg. A belső térben szét kell nézni, mert ezeknél a "prémium" autóknál a belső műanyagokon van egy vékony réteg gumi, ami kopásnak indul már néhány évesen, ha gyanúsan tökéletes belül, akkor ott már ezek cserélve lettek. A km nem sok, de én Németországban nem sokkal drágábban 100e km-rel szoktam látni fiatalabbakat, ám rájuk jön a regadó és akkor már közel 2 millió forintban vannak, de akkor is, 100e km és nem 160e.

2015. júl. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
69%

Az esélyeket még növelheti, ha BMW rajongótól ven véve, mert az biztos, hogy költ rá, vagy foglalkozik vele, tudom még ajánlani a powerfanatocs eladó autó fórumát, sokan hirdetnek ott is autókat (csak az olcsóbb, 1 millió körüliektől kell óvakodni, mert azok külföldről eladásra hozott már kint is hibás volt autók):

[link]

2015. júl. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!