Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Részecskeszűrőt vízzel át...

Részecskeszűrőt vízzel át lehet mosni?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam leveszem és visszafelé megnyomatom vízzel. Szerintetek jó megoldás?

2015. júl. 20. 08:56
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Ja egyébként le lett szedve pár hónapja a kipufogó. Vízzel átmostam, ki is hozott sok kormot. Miután már csak tiszta víz jött belőle, hagytam a napon fejjel lefelé, hogy kicsepegjen.

Utána beletettem 2 liter részecskeszűrő tisztító folyadékot, kevés is, pedig közel 10E. Benn volt 10 órán át legalább. Lötyköltem/forgattam, majd kiöntöttem. Alig mosott ki valamit, szinte el se színeződött.


Magyarul a víznél jobb nem kell.


Be lett rakva az autóba vissza a kipufogó és laptoppal el lett indítva egy regenerálás is biztos ami biztos. Azóta is tökéletesen megy, semmi hibakód.


Bátran ajánlom a vizes mosást!

2015. okt. 11. 11:20
 12/17 A kérdező kommentje:

#2


Ja a kipufogóban nem olaj, hanem korom van. A víz is szép tisztára mossa, vegyszer nélkül is.

2015. okt. 11. 11:23
 13/17 anonim ***** válasza:

Ideig óráig lesz csak jó figyeld meg. Tapasztalatból mondom. Van egy cég akik szétvágják a szűrőnek a házát, kiveszik belőle magát a szűrőt, beleteszik egy kemencébe és kiégetik, ennél alaposabb munkát nem lehet végzeni. És hidd el sokkal alaposabb mint a mosogatás.

Amúgy bár autótípus függő, de műszerrel is meg kell az ecu-nak adni, hogy most már új a szűrő, különben dobálni fogja sorra a hibakódokat, mert magától nem fogja tudni. Csak mondom...

2015. okt. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

" hanem korom van. A víz is szép tisztára mossa, vegyszer nélkül is."


Akkor neked még nem volt kormos a kezed. Próbáld meg a kormos kezed csak úgy simán vizet csurgatva rá lemosni.

Még dörgöléssel se, márpedig belül nem tudsz dörzsölni..

2015. okt. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A kormot nem oldja a víz..
2015. okt. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

#13


Ne gondold, hogy a neten fellelhető cégek neked 20-30E+áfáért szétvágják meg kiégetik stb... De még drágábban sem. Meglepődnél mennyi az átverés (húz a lemezre COval egy varratot és azt hiszed szétvágták. Szépen kimossák neked és kész.


Egyébként a részecske szűrő előtt és után van egy nyomásmérő, az jelzett túl nagy különbséget és letiltott. Azóta belement 6E km az autóba, semmi gond, se hibakód.

Egyébként a regeneráló program azt gondolom épp elég volt annak a kiégetésére amit a víz bennhagyott, a maga által generált 5-600 fokos vagy magasabb hővel.


A kipufogó csövet nemrég szedtük le egy 2007es Ducatorol, sima magasnyomásúval átöblítettem, olyan fényes lett a belseje mint a tükör. Semmi vegyszer.


De nekem mindegy, ez tapasztalat, ha ilyen gondotok lesz, vagy kipróbáljátok ti is, vagy elkülditek speckó céghez akik majd "szakszerűen" megcsinálják.

2015. okt. 11. 23:48
 17/17 feco8888 válasza:
Rigotech referencia videok dpf rol nagyon jok megbizhatoak tobbe nem kell gondolni a dpfre
2016. márc. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!