Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2 ütemű vagy 4 ütemű krosszt...

2 ütemű vagy 4 ütemű krosszt ajánlatok (kezdő versenyzőnek 18/F)?

Figyelt kérdés
MX2-re gondolok. Azt tudom, hogy a 2 üteművel nehezebb menni, illetve mostanában szinte csak 4 üteműek vannak a versenyeken, szóval nem gáz ha 2 üteművel állok rajthoz?

2015. júl. 22. 14:11
 1/2 anonim ***** válasza:
2 ütemű! erősebb! és egyáltalán nem gáz
2015. júl. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
miért lenne gáz a 2T? Azonos köbcentiben odavered a 4T-s gépeket. Eleinte nehezebb vele bánni de ha egyszer ráérzel, utánna könnyű lesz. Az sem utolsó szempont hogyha van szerszámod hozzá, egy 2T-t órák alatt felújítasz. Én is versenyeztem egy 2T gyorsaságival, tönkre ment, komplett blokk nem volt éppen ott, de a szerszámok igen, és bejáratott henger/dugattyú/főtengely/hajtókar igen (tesómnak volt az a feladata hogy 3 szettet mindig bejáratott 500 km-en keresztül szépen finoman, és az mindig ott volt a kocsiba). Fater és az egyik szerelő nekiesett, 3 óra alatt kész volt a motor. Egy 4T nem ilyen egyszerű és ha meghibásodik a szervíz is jóval magasabb. Nálunk is voltak a mezőnyben 250-es 4T-sek, a 125-ös 2T-vel vertem őket és ha ziccer volt, akkor 2-3-4 óra alatt új volt a motor.
2015. aug. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!