Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B jogsi megszerzése?

B jogsi megszerzése?

Figyelt kérdés

ELőször is kérném hogy csak normális válaszokat írjatok, köszönöm!


Azt szeretném kérdezni hogy mennyi ideig tart egy b jogsi megszerzése illetve az első alkalomra miket kell vinni? olvastam hogy bizonytívány, orvosi papír meg egy bizonyos pénzösszeg is kell. ezeket kell vinni? és mi van akkor ha az első alkalomra nincs meg minden dolog? köszönöm


2015. júl. 25. 12:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Konkrétan a forgalmi vizsgára gondolsz vagy az egész procedúrára?
2015. júl. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Először is jelentkezel agy autósiskolába, ahol elvégzel egy tanfolyamot. A tanfolyamra vinni kell az első részletet és ennyi. Egy tanfolyammal kb 4 hét alatt megvagy.

Ezután jelentkezhetsz Kresz-vizsgára. A jelentkezéshez kell egy orvosi alkalmassági vizsgàlat, ha az megvan, akkor beviszed az autósiskoláhiz a papírt és adnak egy vizsgaidőpontot.

Ha megvan a vizsga, akkor kiválasztasz vagy kiválasztanak neked egy oktatót, aki megmondja mikor van hely nála és akkor elkezded a forgalmi részét. Itt kell befizetni a 2-3. részletet (legalábbis ahol én tanulok) Ez minimum 30 óra, illetve 580 km vezetést jelent. Ha ez megvan, akkor jön a forgalmi vizsga, itt kell a 4.részlet.

A jogsihoz mèg be kell vinned a bizonyítványt bemutatni és ennyi.

2015. júl. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kihagytam: Ha gyors vagy és mindenből átmész elsőre, illetve az oktatónak is van rád elég ideje (mondjuk heti 2-3x), akkor 3-4 hónap alatt meg lehet csinàlni, de az átlag kb fél év-hàromnegyed év.
2015. júl. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 szántóvető ***** válasza:
a bejelentkezéshez kell személyi,lakcímkártya és ált. isk. bizi.az orvosi papír ráér,az anyagiakat meg majd megbeszélitek.
2015. júl. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló: köszönöm, akkor csak a személyes papírok kellenek először aztán majd az orvosi papír meg a pénzt is megmondják, illetve mindent elmondanak és majd kiderül.

Másik válaszoló neked is köszönöm a választ.

Remélem sikerülni fog, amúgy kicsit félek de szerintem ez normális, hiszen nagyon sokan szereznek jogsit.

2015. júl. 25. 13:23
 6/11 anonim válasza:

A 2-es válaszoló elég jól leírta, de az idő attól is függ hol csinálod, mert nekem pl 2 hónap alatt megvolt a jogim.

Annyit kihagyott, hogy kell egy elsősegély-vizsga is (hacsak nem rendelkezel már vele).

2015. júl. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló: köszönöm neked is. nem még nincs elsősegély vizsga sem.

mivel azt írtad hogy neked 2 hónap alatt megvolt azt szeretném kérdezni hogy nehéz volt vagy azért jól ment? köszi

2015. júl. 25. 13:28
 8/11 anonim ***** válasza:

Változó, hogy mennyi idő alatt van meg. Ha megvan a pénzed és van időd, plusz ügyes is vagy, akkor elég 2 hónap. De van, akinek majdnem fél-1 év alatt jön össze, mert úgy van rá ideje, lehetősége, pénze, vagy mert nem olyan ügyes és nem elég neki a kötelező óra, hanem kellenek plusz órák.

Amúgy nálunk úgy működött, hogy először is volt egy megbeszélés, ami még nem tanfolyam volt, nem oktatás volt, hanem elmondták, hogy mi hogy működik, mi a folyamata és mi mennyibe kerül, mit hol kell intézni. De ugyanezt megteszik neked az autósiskolában is, ha bemész, vagy ha felhívod őket telefonon. Elmondanak mindent. A fizetés pedig iskolánként eltérő lehet. Valahol van lehetőség részletfizetésre is.

Amúgy először KRESZ tanfolyam van, majd KRESZ vizsga, az orvosi alkalmassági vizsgára is még az elején kell elmenni, az elsősegélynyújtó tanfolyamot a forgalmi vizsgáig kell letenni. Amíg nincs meg a KRESZ vizsgád, addig nem vezethetsz. Ha az megvan, akkor kezdesz el vezetni, utána pedig ha megvan a kellő óraszám és biztosnak érzed magad, akkor mehetsz vizsgázni.

2015. júl. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

6-os vagyok: Valóban sok mindentől függ, nekem megvolt rá a pénz is (addig nem akartam menni, amíg nem szedtem rá össze), így ezzel nem kellett foglalkozni. Nekem egész jól ment és mindenből elsőre átmentem. 33 órát vezettem, mert így jött ki a vizsgáig az óráim száma.

A 8-as is jól összefoglalta, csak annyival egészíteném ki, hogy az elsősegély vizsga bármikor ráér (akár forgalmi vizsga után is), csak addig nem kapod meg a jogsidat, amíg nincs meg.

2015. júl. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"hogy az elsősegély vizsga bármikor ráér (akár forgalmi vizsga után is), csak addig nem kapod meg a jogsidat, amíg nincs meg."

Igen, ez valóban így van, de gondolom, ha már valaki jogsit akar, akkor ezt azért nem várja meg, hanem addig megcsinálja.:)

2015. júl. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!