Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Passatból csak a benzines...

Passatból csak a benzines jöhet szóba nálam?

Figyelt kérdés

Sajnos próbáltam egy b5.5(3BG) 1.6 Passatot, de nekem nagyon lomhának tűnt! Az 1.8 T persze jó lehetne, de ha Turbó akkor már mind1 ha dízel lenne én legalábbis így látom. Ismerősi körben van 1-2 PD TDI és nem sok gond van velük, de tény hogy ők általában hosszú távokra használják!

Nálam havi szinten kb 400km kerül bele, ebből kb. 300km városon kívül. Nyáron pedig 700-800km, de persze ez most olyan, hogyha olcsóbban jönnék ki lehet hogy többet is mennék!



2015. júl. 26. 16:18
 1/9 szántóvető ***** válasza:
100%

ha havonta 1x mész vele akkor semmi gond,vegyél dízelt :)

komolyra fordítva a szót,gyakrabban cserélj olajat,15 de akár 10 ezrenként.ennél nagyobb gond a dízel részecskeszűrő öntisztulása amelyhez országúti használat kell.fontold meg a dízelt,én nem beszéllek le róla.

[link]

2015. júl. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Évi 5000-6000 km-hez nem igazán érdemes dízeles autót venni, mert aránytalanul drágább lesz.
2015. júl. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha havi szinten 400km kerül bele akkor max 10km-eket járkálsz vele, én arra biztos hogy nem vennék dízelt. Olcsóbb lesz tankolni, de gyorsabban fog pusztulni, mint a szívó benzines, úgyhogy amit megspórolsz az üzemanyagon, azt elköltöd a szervizben...


Ha ennyire passatot akarsz, ott van lehetőségnek az 1.6-os chiptuningolása, amivel 10-15 lóerőt ki lehet belőle csavarni, és még mindig nem lesz túlhajtva, de azért érezhető lesz a különbség, és ha nem használod ki az erőtöbbletet még a fogyasztása is csökken pár decit.

2015. júl. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Jó ezeket az alap "okosságokat " én is tudom, de az 1.8 T-hez képest is annyival lenne drágább?

Dízelnek bejön a nyomatéka nagyon, alulról húz...

2015. júl. 26. 17:03
 5/9 szántóvető ***** válasza:
70%
1.8 T-be felújítod a turbót 150-ért és használod tovább.konkrétan ennyivel drágább mint az egyhat szívó.persze ne a legolcsóbb,legszakadtabb példányt vedd meg.
2015. júl. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ebben van 2.0-ás szivó motor is, ami egy faék egyszerű, és viszonylag nagyon takarékos benzinmotor. Persze kicsit lusta is, de fényévekkel jobb mint az 1.6, de nem megy úgy, mint az 1.8T. Ha 1.8T-t veszel, az tényleg hülyeség, mert zabál is, és drága alkatrészei is vannak, mint a dizelnek, cserébe a dizel legalább takarékos. Szerintem a 2.0 lenne a legjobb.
2015. júl. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
1.9 pd. Igen a vátozó geometriájú turbótól belever az ülésbe már lent és kellemesen húz 4000-ig. Ha a dízel mellett döntesz figyelj az üzemanyagra és kimegy a világból. Mondjuk az sem baj ha némeből származik és nem Magyarok számára rakták össze.
2015. júl. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
1.8-ből van szívó is, és tapasztalatból mondom, hogy elég jól megy. Meg ott a 2.0 is.
2015. júl. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
1.6-osokból sokkal több van, persze lehet 1.8 vagy 2.0 lesz, csak kisebb rá sajnos az esély...
2015. aug. 1. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!