Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Golf 1 restaurálása? Gondolom...

Golf 1 restaurálása? Gondolom eléggé pénz igényes dolog. Egyelőre még nincs autó. De majd szeretnék egy kislámpás, lehetőleg 1.6-os, benzines darabot, amit szépen javítgatnék.

Figyelt kérdés

2015. júl. 24. 10:15
 1/8 joco5582 ***** válasza:

Sajnos ez pénz, nem idő kérdés. Szerintem érdemes gyűjteni egy kicsit. Azt is érdemes eldöntened, hogy valóban restaurálásra törekszel vagy egy szép jól használható autót. A restaurálás, net és apróhirdetések bogarászásából áll, és minden egyes csavarnak története lesz. Az a baj, hogy ilyenkor a kocsi áll, a szerelő nem szerelheti hiszen vadászod az eredeti alkatrészt. Lehet hónapok kérdése mire lesz egy légbeömlő, vagy csak egy csavar.

A jól használható autó szerintem nagyobb öröm, és könnyebb is megvalósítani. Egy példa. Van egy nagykorú autóm - inkább középkorú. Eredetileg nem volt benne elektromos ablakemelő se cd-s rádió. Most van utólag beszerelt elektormos ablak, hifi is, mert használom az autót, és van egy komfort fokozat, amiből nem szívesen adok le, mert akkor az autózás nyűg.

Aztán, ott vannak a fékek. 20-30 évvel ezelőtt a forgalom ritmusa teljesen más volt ám mint ma. Ami akkor egy sportos autó volt, az ma egy safety car. A fékek szintén ehhez igazodtak. Hátul dobfék elől kis tárcsa nem fog akkorát fogni, mint a legpuruttyáb, legkisebb újabb autó.

Ja és még egy gondolat az otthon szerelésről. 20-30 éves autók is már elég bonyolultak ahhoz, hogy érdemben nem lehet őket szerelni. Cserélni egységeket is csak úgy tudsz otthon, ha van spéci szerszám. Csak egy példa, van-e nyomatékkulcs, van-e különböző méretű villás, és csőkulcs, van-e mikrométer, és a többi. A legtöbbször úgy jön ki a matek, hogy otthon nem fogsz hengerfejet felújítani, mert mire megvennénk a szerszámokat, hozzá meg ugye egyszer sem csináltuk - betoljuk szerelőhöz akinek kifizetjük az anyagköltséget\munkadíjat.

Sok minden otthon is elvégezhető, de a komoly felújítást igénylő feladatokhoz szakértő kell.

Remélem segítettem.

2015. júl. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, segítettél. Koszonom :) sikerult elbizonytalanitanod a restauralassal kapcsolatban mert én inkabb a kevesbe türelmes kategoriaba tartozom. Tehat azthiszem egy jol hasznalhato autó építésére törekszem majd inkabb (amit termeszetesen egyedire szeretnek). Persze tudom hogy a hengerfejet nem tudnam én felújítani na meg a szelepek stb... A kisebb dolgokra gondoltam én hogy ha lehetséges es meg tudom oldani akkor azokat én kicserelnem pl. Egy legszurot ugy gondolom nem nagy tudomány lecserélni :D a komolyabb munkák elvégzését inkabb szakemberre biznam. :)
2015. júl. 24. 14:52
 3/8 A kérdező kommentje:
Továbbá ha nem hulyeseg amit kérdezek, akkor lehetséges hogy pl. Golf 3 vagy Audi A3, A4, esetleg passat b4,b5 motort tenni egy Golf 1 kasztniba?
2015. júl. 24. 14:56
 4/8 anonim válasza:

[link]


Itt biztos tudnak segiteni.

2015. júl. 25. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


300 körül kapsz jó "szemre" jó állapotút persze meg kell nézni!

De én megkockáztatom hogy el lehet vele városban furikázni egy kis kompromisszummal :)

2015. júl. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat! A www.vwdepo.hu link sajnos nem jo, nem nyitja meg. :/ a hasznaltautos linket koszonom, de sajnos nem benzines es nem kis hátsó lámpás a jármű. De egyebkent jol nez ki első ránézésre. :)
2015. júl. 25. 11:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon bánom hogy eladtam 35 ért a 82-es gyönyörű gyöngyházmetál 1.5-ös Golfom. (valójában 1.6-os motoros) Semmi baja nem volt csak piszkosul ette már az olajat. Egy szem rozsda nem volt rajta és ment is ennek ellenére. Most mindenem megvan hozzá hogy felújítsam, megérné.
2017. szept. 19. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy rozsdamentes példány sokat ér és az évek múltán szerintem csak növekszik az értéke.

1.6d faék sok az alkatrész hozzá kisebb távú utakra városi autónak swift helyett tökéletes.

2017. szept. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!