Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Félautomata motorral hogyan...

Félautomata motorral hogyan kell elindulni?

Figyelt kérdés
Nos, régóta (4éve) motorozok, tegnap örököltem egy fél automata cross motort. De nem tudok vele elindulni, sosem volt még dolgom fél automatával,probáltam mindenhogy, be egyesbe kicsigázzal, be egyesbe gáz nélkül, be egyesbe kozepes gazzal, bárhogy probalom vagy lefulad, vagy kiugrik allolam es ugy fullad le. Lenéző emberek kérem nezzek el a tudatlansagomat, sosem volt dolgom felautomataval. Csak automataval vagy manualissal. De nem lehet tul nagy ordongosseg ez sem, amint sikerul elindulni vele :)
2015. júl. 26. 19:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Előre szólok, hogy krossz motorom még nem volt félautomata. Két féle félautomata géppel találkoztam eddig, az egyik változat a sebváltó lenyomására oldja a kuplungot, ez volt a Jawa 350. Ennél tökig fel kellett húzni a váltókart, majd lassan leengedni és közben húzni a gázt. Tulajdonképp pont úgy mint kézi kuplungolással, csak épp lábbal kezelve.


A másik egy quad, ami röpsúlyos kuplunggal rendelkezett. Annál csak be kellett tenni sebességbe, majd amikor gázt adtam elindult.

2015. júl. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!