Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Átlagos (nem driftelős,...

Átlagos (nem driftelős, kanyarba 140 el beesős) főleg budapesti használatnál van e szükség xdrive rendszerre, vagy elég biztonságos a hátsó kerék meghajtás, ha télen is szoktam éjjel/hajnalban vezetni?

Figyelt kérdés
Nem lakom hegyen, viszont mutatványokat sem szeretnék vele ha nem muszáj

2015. júl. 29. 09:45
 1/7 bp1985 ***** válasza:
Mutass egy helyet itthon, ahol 140-el lehet menni...
2015. júl. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sehol sem lehet, de van aki szeret " játszani " a hátsó kerekes bmw kel, viszont én nem erre szeretném használni
2015. júl. 29. 10:14
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően normális vezetés mellett nem fog sok extrát nyújtani.


Viszont normális vezetési stílus mellett is beüthet a xar, rászaladsz egy nem látható jégfoltra pl. január éjszaka az úton sötétben. Nem azt mondom, hogy az Xdrive-al nem lehet leesni az útról (mert le lehet), viszont könnyen lehet az lesz a különbség a megcsúszás" árok / villanyoszlop vagy az úton maradás között. Akkor meg már megérte.

2015. júl. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Télen Budán hasznos lehet. Te felmész a havas, jeges hegyoldalon a hátsókerekes meg nem. Ha megengedheted magadnak a plusz költséget akkor vegyél xdriveot.
2015. júl. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem jarsz rendszeresen havas hegyre, akkor nincs ra kulonosebben szukseged. Egy modern hatsokerekhajtasu auto nem fog leesni az utrol csak azert mert esett a ho. Es gyakran a hegyre is ugyanugy felmegy mint az osszkerekhajtasu.
2015. júl. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmi szükség rá. Jó minőségű téli gumi, és nem lesz gondod. Az autók 99%-as két kereket hajt, mégis eljut mindenhova télen. Felesleges plusz hibalehetőséget hordozni, megetetni vele egy rakás üzemanyagot, csak azért, mert 5 évente lehet egy helyzet, amikor jól jönne az xdrive. A mutatványokat ma már megoldja az elektronika, így nem fog meglepetés érni.
2015. júl. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem az Alfa 159 összkerekes, és nagyon sokszor jól jön télen. Ahol én az Alfa-val elmegyek, ott nagyon sok hátsó kerekes már nem tud elmenni.
2015. szept. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!