Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik akkor, hogy ha a...

Mi történik akkor, hogy ha a benzint alkohollal vegyítjük? És milyen mértékben kell? Nagyobb lesz a motornak a hatásfoka? (több LEre képes? )

Figyelt kérdés
youtubeon láttam videókat ahova azt írták, hogy alkohollal vegyítették a benzint, és kíváncsi vagyok:P
2010. márc. 6. 23:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem lesz nagyobb teljesítményű a motor, mitől lenne? Az alkoholban 2 szénatom van és hat hidrogén az oktánban 8 C és 16 H.
2010. márc. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elírtam 18H van az oktánban pld.
2010. márc. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az alkohol az egy tág fogalom. Az etil-alkohol tartalmaz 2 C-atomot. Amúgy bioetanollal szokták keverni,csak a köznép nevezi alkoholnak.
2010. márc. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"bioetanollal szokták keverni,csak a köznép nevezi alkoholnak."


Az etanol az etilalkohol kémiai neve, azért hívják bionak mert termesztett növényekből erjesztik.

Robbanómotorokba metanolt és etanolt használnak az alkoholokból a propanol már nem használható.

2010. márc. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Az alkoholban 2 szénatom van és hat hidrogén az oktánban 8 C és 16 H."

Ezzel remélem nem azt akartad mondani, hogy az oktán térfogatra levetített égéshője négyszer nagyobb az etanolnál.. Lehet, hogy az oktán nagyobb molekulákból áll, de azok arányosan nagyobb térfogatot töltenek ki.

2010. márc. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Egyáltalán nem lesz nagyobb teljesítményű a motor, mitől lenne"


Én ezt írtam.Mert a kérdező olyan értelemben kérdezett mintha az alkohol hozzákeverése javítana a motorteljesítményen.

2010. márc. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz erősebb viszont alaposan kipucolja
2010. márc. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!