Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó erősítőn mit jelent az...

Koaxk Ábel kérdése:

Autó erősítőn mit jelent az "Input Sens"?

Figyelt kérdés

Ma cseréltek autórádiót a kocsimban, és a műhelyben, jól elállították a mélyládám erősítőjét. Pocsékul szólnak a mélyhangok.


Nagy nehezen úgy ahogy visszalőttem, az LPF-et és a Bass Boost-ot, de valahogy még mindig nem tökéletes.


Ezt az egy potmétert nem mertem még állítani, mert itt feszültségek vannak 0.2V-tól 5 voltig.

Itt mit lehet belőni, illetve mennyire lehet/szabad ezt állítgatni?



2015. júl. 30. 18:59
 1/7 dirtboy ***** válasza:

bemeneti érzékenység


azt ha tekergeted úgy jelentkezik mintha hangerő lenne de valójában nem az.

azzal tudod a többi hangszóróhoz állítani a nyomó hangját,a magasabb érték felé tehát az 5V felé tekerve egyre érzéketlenebb lesz,tehát ugyan ahhoz az erősítő teljesítményhez a fejet jobban ki kell vezérelni.

3/4 állás fölé nem érdemes tekerni.

a bass bostot ne bántsd,azzal csak torzításba viszed az erősítőt.


ha nem fejen vágod az lpf-t akkor kell használod,ha fejegységen vágod akkor mehet a szűrő filter off állásba.

ilyenkor fejen állítod a vágás meredekséget is.

2015. júl. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tehát ha jól értem minél alacsonyabbra állítom ezt az értéket, annál hangosabbnak fog tűni, adott hangerőn, minél magasabbra annál több kakaó kell a fejről.


Azt hittem erre a Bass Boost jó, mert ott vettem észre ezt, hogy adott hangerőnél nagyobbat szólt a láda.


Nem volt számomra egyértelmű.

2015. júl. 30. 19:24
 3/7 dirtboy ***** válasza:

bass boost egy kiemelés ezért hangosodik rá,viszont az nem egészen egészséges.

fejegységen sem jó dolog ha pluszba kiemeled a mélyet,elég a bemeneti érzékenységet belőni kellő szintre.

vágást egyébként én fejről végezném el.

2015. júl. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, sokat segítettél!


Eddig nem mertem piszkálni, most kipróbáltam és tényleg jobb lett a hangzás. :)

2015. júl. 30. 19:37
 5/7 dirtboy ***** válasza:

próbálhatod a fázis fordítást is.

azt kell tudni hogy 6dB-es vágásnál 90%fokot tolódik a fázis.

magyarán ha 12vel vágod akkor általában fázisfordításban van jobb hangja a nyomónak,akkor hallod jobban a zenében a sofőr ülésben.


ha fejen van lehetőség fázis fordításra,kipróbálatlanod de nem azonos a fizikai fázis fordítással amikor ténylegesen fordítva kötöd be.


idő korrekció nélküli fejnél,első hangszóróknál is fázisfordítás tud segíteni jobb pozícióba hozni a zenét.

2015. júl. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Végigpróbálok minden lehetőséget!

Úgy látom, ez nem ilyen pik pakk beállítás lesz :D

2015. júl. 30. 19:54
 7/7 dirtboy ***** válasza:

ááá ez még egyszerű,gondold el milyen egy 3út komponens szettet belőni hangprocesszoron keresztül vagy olyan váltón játszani mint a Audio System HX 165 Phase MkII 2-nek van.


profiknak is több óra hossza mire jut valamire.

2015. júl. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!