Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 206 1.9-es szívómotorn...

Jancsika000 kérdése:

Peugeot 206 1.9-es szívómotornak mennyi a normális olajfogyasztása. Nívópálca minimum és maximum pontja közt mennyi olaj van?

Figyelt kérdés

2015. júl. 30. 22:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%

Nekem volt egy 1.9d Peugeot-om, szétszedtem a motorját, de nem gyűrűztem meg, csak 1 dugattyút cseréltem ki, mert az kattogott benne. Hengerfejet is cseréltem, emiatt a dugattyúkból kellett esztergálni, mert valami barom síkoltatta a hengerfejet, ráadásul ferdén. Pedig nem szabad.

Szóval ezután nagyon ette az olajat, ki volt vezetve a kartercső a szabadba, előtte egy tartályba hányta ki a motorolajat. Rengeteg olaj fogyott így, megkockáztatom, 500km-en evett 1 litert.

Valószínű az olajozási rendszere, meg az olajvisszavezetése miatt ezek még új korukban is sok olajat esznek.

A hűtőrendszere katasztrofális, folyton levegősödött, egy csomó víz is hiányzott mindig.

Ez nekem egy Peugeot 405-ösben volt, de furcsa, mert volt egy cégautó, egy Citroen C15D ugyanevvel a motorral, avval semmi gond nem volt sosem.

Franciák...

Cseréld le valami német, vagy japán verdára, mert megőrülsz vele. Én is azt csináltam.

2015. júl. 31. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
10.000km-re vetítve elvileg 2 deci a megengedett érték.
2015. júl. 31. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1.hozzászóló : Nekem ugrott a vezérlés,két dugattyú megrepedt.1havi fizetésembe került cak-pak!


2.hozzászóló: Ezt az infót honnan olvastad?

A nívón a max és a minimum közt mennyi az olajkülönbözet?

2015. júl. 31. 13:57
 4/12 lupara ***** válasza:
A Peugeot mint gyártó,6 decis olajfogyasztást normán belülinek tart,1000(egyezer)km-en.Nivópálca minimum és maximum pontja közt 1 liter olaj van.
2015. júl. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Na most ki mondja a helyeset :)
2015. aug. 1. 12:25
 6/12 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Pl egy dízel Opelnek a gyári olajfogyasztására 6 decit írt 1000-en, ehhez képest olajcserétől olajcseréig semmit nem fogyasztott.

De volt egy ugyanilyen típusú motor, az evett 500-on 1 litert. Annak kopottak voltak a gyűrűi, és egy szelepvezető törött volt. Szelepvezető csere után már csak 5000-en evett 1 litert.

A tied mennyit fogyaszt?

2015. aug. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 lupara ***** válasza:
A félreértések elkerülése végett.A gyártók nem mondanak olyat,hogy "normális" olajfogyasztás,hanem azt,hogy lehetséges kb.0.6-1-literig/1000km.Ha a garanciális autódból fogyna a motorolaj,ne akarjál felújitást,cserét, leirta a motorjellemzőket.A jóminőségű motorokba nagyon sokáig nem kell két csere közt olajat pótolni.Az én 307-es 1.6-os motoromra, 0.6liter/1000km-es lehetséges fogyasztást ir a gépkönyv.Ezzel szemben nem kell pótolni,és ez igy van jól.
2015. aug. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez az, hogy lehetséges olajfogyás, de ha már fogy az olaj akkor ott gond van valami.
2015. aug. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nekem egy 2000es évjáratú kocsim van van mán benne egy pár km.

Mentünk most nyaralni,olajcsere után ment bele vagy 1500km.Maxra volt töltve vagy fél cm ment lejjebb.

A szelepfedéltömítésen engedi az olajat egy kicsit majd azt most cserélem ki.Nemrég volt egy fél motorgenerálom mert urott a vezérlés.Fúrva nem lett csak 2új dugattyút kapott mert meg volt repedve plusz a másik 2re gyűrűsor.Valamennyi kartergáz azért maradt.

Kérdésbe nem írtam az évjáratot,de azért tettem fel a kérdést hogy mégis,mennyi az az olajfogyásmennyiség ami mán nagyon gáz-

2015. aug. 2. 21:50
 10/12 cselez ***** válasza:

Peugeot 1.9 D DW8 a legstrapabíróbb dízelmotor! Persze mindent tönkre lehet tenni, ha valaki idióta! A vezérműszíj csere intervalluma 120.000 Km. ha nem cseréled elszakad! De ez nem a motor hibája hanem a tiéd!

6 évet húztam le szerelőként Peugeot szervízben, ez a motor nagyon jó! A sajátomban garantáltan 470.000 km-van, de láttam már olyat, hogy 750.000 km-t mentek vele, különösebb javítás nélkül!

Aki azt mondja, hogy szar francia, nos neki ajánlom a VW család valamely dízeljét, majd pár év használat után összegezzük a különbséget.

A nívón a max és min. között 1 liter a különbség!

2015. aug. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!