Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 180cm3 kétütemű robogó gázadás...

180cm3 kétütemű robogó gázadásra fullad, szaggat, kihagy. Mi lehet a hiba oka?

Figyelt kérdés

Gilera Runner 180 FXR


Vadonat új főtengely van benne.

Henger és dugattyú állapota megfelelő.

Szimeringek is cserélve lettek.

Elvileg fals levegőt sehol nem kaphat.

Új gyertyát is kapott, ami szépen téglavörösre ég ki.

Gyújtás kábelokat is cseréltem.

Karburátor átmosva, kipucolva.

Mióta szétszedtem és főtengelyt cseréltem benne, azóta szarakodik.

Eleinte összeszerelés után, kb 10-15km-ig nem volt vele gond, aztán elkezdte csinálni a fentebb írt problémákat.

Van olyan hogy elkapja és elkezd húzni rendesen, de pár másodperc múlva befullad, olyan mintha nem kapna levegőt, aztán újra megindul, majd ismét puffog fuldoklik.

Volt olyan, hogy 3-4km-en keresztül nem volt semmi baj, aztán egyszer csak megint elkezdte csinálni.

Próbáltam légszűrő ház nélkül is menni pár kört, hátha ott van a gond, de úgysem lett jobb.

Sok motorom volt már, általában meg szoktam találni a hiba okát de most tanácstalan vagyok..



#fulladás #kihagyás #szaggatás #Gilera Runner 180 FXR
2015. júl. 30. 22:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Húzd le a légszűrőről a csövet,

indítsd be a motort,

fogd be a cső végét és húzd rá a gázt 8-10-szer.


Valószínűleg valami kis szmötyi van benne elakadva ami hol útban van, hol pedig nincs útban.


Ezzel a gázadagolós módszerrel ki lehet löketni.

Egy próbát megér és még bontani sem kell semmit se.

2015. júl. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!