Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hátramenetben néha kattanás...

Hátramenetben néha kattanás vagy reccsenés és rugós hang. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Csak hátramenetben és nem mindig fordul elő, hogy az autót (Opel Vectra B) érezhetően valami megakasztja majd egy nagy kattanás, reccsenés és rugós hang után minden ok. Előremenetben semmi gond, semmi hang, nem húz semerre az autó. Valami beakad hátramenetben az biztos de mi lehet az?
2015. júl. 31. 06:37
 1/7 A kérdező kommentje:
Tárcsafékes az autó
2015. júl. 31. 06:44
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább a váltónál kell a hibát keresni.
2015. júl. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Ha pont "berakaskor" reccsen akkor s kuplung "alatt" a fotengely vegen a csapagy rarohadt a nyelestengelyre, ha van ott csapagy a vectran.



Ha elindulas pullanataban akkor a rogzitofekre tippelek. Sok regin a rogzito dob, uzemi tarcsa! Nekem is ilyen van hatul, hogy dob+tarcsa de a dob csak rogzito.

2015. júl. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Nem egészen tárcsa az a fék! A rögzítőféked dobfék, akámilyen hihetetlen is. A tárcsa belső része van kialakítva dobnak. Idióta megoldás, de ilyen. Az tud csinálni hasonlókat, ha el van valami törve.
2015. júl. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt gondold át újból miért idióta megoldás, hogy 100% független az üzemi és rögzitőfék egymástól!
2015. júl. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert felesleges. Nincs példa arra, hogy előnyös lenne bármilyen szempontból. A passatom tárcsája kitűnően.szolgál sok éve. Felesleges alkatrészek meghibásodási lehetőség, mint példa is mutatja. A passatommal Sosem volt ilyen gond. Sőt semmi gond nem volt Sosem a rögzítőfékkel!
2015. júl. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A rögzitőfék lesz az. Eddig azt kizártam a tárcsa miatt, de ahogy a 4es mondja, a dobbal már érthető. A jobb hátsó kerék felől hallom mindig. Külföldön vagyok ezért nem vittem még szerelőhöz mert egy belenézés is fél fizetés itt, mindig Mo-n viszem szervizbe ha hazamegyek. Több bizonyosságot akartam itt szerezni, hogy ezzel még haza tudok menni nem valami olyan hiba, ami balesetveszélyt tud okozni.
2015. júl. 31. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!