Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Parkolóban jobbról jobbra...

Parkolóban jobbról jobbra hogyan kell parkolni?

Figyelt kérdés
az oktatóm mondta hogy a parkolóban is a jobb oldalon kell közlekedni.namármost ahhoz hogy jobbra 90'osan parkoljak és van hely,át kell mennem kicsit a bal sávba hogy minél nagyobb ívem legyen?ha igen kell balra jelezni és utána jobbra?és ha nincs akkor helyem h átmenjek hogy nagyobb ívem legyen hogy kell?az oktatóm szabin van nem tudom megkérdezni

2015. aug. 2. 22:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Felezőig, képzeletbeli felezőig mehetsz ki csak, ha átmész a szemközti sávba, a vizsgán megbuktatnak. A beállás technikai trükkjeit majd megmutatja az oktatód, vannak támpontok, amelyeket érdemes begyakorolni. Szükség esetén javítani, korrigálni is lehet, nem elvárás a vizsgán, hogy első befordulásbol tökéletesen állj be két autó közé.
2015. aug. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
balra kinézel, majd kellő körültekintés után, senkit nem zavarva bal irányjelzéssel áthúzódsz az út bal oldalára, és azonnal jobb irányjelzéssel (jobb holttér megszemlélése után, mert a gyalogosok és a kerékpárosok képesek hoippanálni :)) beállsz a jobb oldalon kiszemelt helyre.
2015. aug. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ha kellő körültekintéssel mész át a szembe sávba, szabályosan teszed, nem buktathatnak meg érte. ez olyan, mintha előzéskor, kikerüléskopr sem mehetnél át. Miért ne? ha a csak úgy lehet biztonságosan megcsinálni és senkit nem zavarsz, akkor ez a módja.
2015. aug. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Jobbra kanyarodó járműnek semmi keresnivalója a szemközti sávban. A gyakorlatban ezt sokszor sokan megszegik, ha nem zavarnak másokat nincs is belőle gond, de a forgalmi vizsgán a szabályok betartása elvárás.
2015. aug. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Engem a forgalmi vizsgára a fent leírt módon készített fel az oktatóm... és így tanítja lassan 40 éve.


Valahogy így:

https://www.youtube.com/watch?v=1Eeq6LIf4IE

2015. aug. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!igen én is néztem ezt a videót,de számomra nem látható hogy amikor vissza tolat és ujra indul,jelez e balra..a jobbra jelzést láttam.illetve azt sem értem hogy mikor bejön a parkolóba akkor miért nem egyből a bal sávba megy minek tolat vissza?ha bármikor jobbra parkol le akkor mindig visszatolatunk?
2015. aug. 3. 12:27
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem látható valóban, de biztosan jelez balra, hiszen az irányváltoztatást MINDIG jelezni kell, még ha csak egy útra félig belógó homokkupacot kerülsz is ki.


Amúgy nyilván azért tolat vissza, mert mire "észrevette" (oktatóvideóról van szó, szóval amúgy nyilván tudta, hol lesz) a helyet, már nem tudott balra, a megfelelő ívre rákanyarodni.


Amúgy ahogy én tanultam, mindig a lehető legnagyobb ívben kanyarodunk. Tehát bal előre jobb szélről, jobb előre bal szélről, hátra pedig mindig középről, felezővonal mellől.

2015. aug. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Túlmegyek a parkolón, majd jobbra tolatva beállok :) Kiálláskor sokkal könnyebb nagyobb forgalmú helyen előre fele kiállni.


A viccet félretéve, ahogy a videón van, úgy csinálom.

2015. aug. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mikor észre veszed a szabad parkolóhelyet indexelsz balra és áthúzódsz a bal oldali sávba és mikor látod,hogy be kell fordítani az autó elejét,jobb index és szépen beállsz a két autó közé.
2015. aug. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!