Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1992-es évjáratú Audi 80 2....

1992-es évjáratú Audi 80 2. 0-ról vélemények?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy valaki már nem először olvassa, lehet, hogy unalmas lesz ez a sok használt autós kérdés. :D De végülis ezért van az oldal.


Ez az Audi lenne az:


[link]


Szerintem eléggé rendben van. Minden van benne, ami nekem kell. Elektromos ablakok/tükrök, CD lejátszó, nagyjából 100 lóerő körül. Kinézet is tetszik. Ha a képeken ráközelítek, elég patentnak látom ezt a kocsit.


A fenntartása és a fogyasztása mennyi lehet? Ti megvennétek? Azért akadt meg a szemem ennyire rajta, mert az is nagyon jó benne, hogy egyáltalán nem egy csúcskategóriás autó, hogy a gatyám is rámenne, mégis nagyszerű. Bár a fenntartását nem tudom, ezért is kérdezem. Azért gondolom, jóval kisebb lehet, mint mondjuk az A8 és S8 féle luxusgépeké.



2015. aug. 3. 13:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Több, mint 20 évig volt egy ilyen kocsim (91'-2013-ig) és 2013-ban is egy ilyet vettem, csak cabriot.


Ez ránézésre tényleg szépen egyben van.

A karosszéria kadmiumozott, tehát ha nem törték meg akkor teljesen rozsdamentesnek kell lennie és maradnia mindenhol.

A motorja egy túlélő, bármikor bármennyit elmegy, csak adni kell neki az olajat 10e km-enként becsülettel. Az enyém 340e km-nél még nem fogyasztott olajat 2 csere között.


A fenntartása elég filléres, 0 technika van benne szinte, ami van az is nagyon olcsó és viszonylag (20 éves kocsihoz mérten) megbízható. Bontó meg szarásig van hozzá mindennel.


Fogyasztása városban 8 liter körül ha ésszel mész, országúton és sztrádán 7 körül.

2015. aug. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

THX a választ!


Szóval szerinted akkor érdemes bevágni? A szűk 400 ezres ár reális érte? Habár 23 éves az autó, az igaz.


Egyébként már azt hittem, le leszek beszélve róla, hogy felejtsek el egy 23 éves, majdnem 300 ezer kilométert futott autót. :D


Nekem az Audiról mindig a nagy batár fullextrás A8-asok, Q7-esek jutnak eszembe és ezért is fogott meg ez a kocsi, mert ehhez nem kell gazdag embernek lenni. :D Külsőre is jobban tetszik, mint a luxusdömperek.



A fogyasztása sem gáz, ha azt nézem, hogy a Toyota Corolla Wagonom is nagyjából ennyit evett, de csak városban. Autópályán már 9 körül, szóval az Audinak még jobb a fogyasztása.

2015. aug. 3. 14:17
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát nézd, ennyi pénzért szerintem bőven jobb választás, mint egy swift vagy valami lerúgott xar. Csak jól nézd meg, hogy egybe legyen.


Volt belőle szervós + légzsákos is, érdemes azt keresni, mert a szervó nélküli parkolásnál elég kemény :)

2015. aug. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Pedig pont a Suzuki Swift Sedan, ami még nagyon esélyes kocsi nálam. :D


Gondolkoztam már Honda Civicen, 2101-es Zsigulin, 2107-es kocka Ladán, Swift Sedanon, és most ezen az Audin. Mindegyikből találtam nagyon jó állapotút, ami megfelelne az igényeimnek, kb. 350-400 ezerért.



Csak az a baj az összes kocsival, hogy valamilyen szinten mindegyik egy zsákbamacska, mert mégiscsak egy vadidegentől venném meg, akit nem is ismerek.


Ellenben akadna még egy autó, amit viszont közeli ismerőstől vennék, aki ráadásul autószerelő is. 1995-ös 3 ajtós napfénytetős VW Golf, 60 lóerővel, 6 literes átlagfogyasztással. Mivel autószerelő az ember, ezért karban is tartja rendesen, személyesen is láttam a kocsi állapotát, működését, 3 hete egyszer haza is hozott vele. Hasít rendesen. Abban is van kb. 200 ezer kilométer. Viszont a Golfról páran már lebeszéltek engem...

2015. aug. 3. 14:36
 5/11 A kérdező kommentje:
Ebben az A80-ban, amit most mutattam, van amúgy szervó, legalábbis azt írja. :)
2015. aug. 3. 14:38
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem akarok kötekedni de azt a 8L-es városi fogyasztás megnézném.


Gyári adat:


város:11,3

országút:6

vegyes:7,4


Audi nem Audi de egy 23 éves 2.0 benzin csak lejtőn eszik 8-at a városban.

2015. aug. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, vagyis Te kevesled? Én hozzászólni nem tudok, mert soha nem volt Audim, de mivel a másik válaszolónak huszonévig ilyen kocsija volt, így bízok benne. :)


Egyébként látatlanban én is azt mondanám, amit Te, hogy egy 23 éves 2.0-ás motornál kevés a 8 literes városi fogyasztás. Az én 2009-es Corollám 1.4-es volt és ő is evett ennyit városban. Viszont ennek ellenére én elhiszem, amit az első mondott, mert ha 22 évig volt A80-asa, akkor nem hiszem, hogy a levegőbe beszél.

2015. aug. 3. 18:26
 8/11 anonim ***** válasza:

Figyelj, nekem tök mindegy, hogy mennyit eszik mert te fogod tankolni de ha városi fogyasztást leviszed 8L-re akkor írok az Ingolstadtiakank, hogy szerződtessenek le mert arany lábad van.

Ja', ez a 11,3 gyári adat. Ennyi éves, ennyi km-es autónál örülj ha 12-ből kihozod mert a használattól a motor csak kopik nem regenerálódik a friss olaj után sem.


Ne sajnáld használni a guglit. Ha nekem nem hiszel akkor keress rá a típus gyári adataira.

2015. aug. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 slajmi válasza:
Nekem 100-as van 2.3 benzines 600000 km-rel!! Fogyasztás 8-10 l, mindig van mit csinálni rajta, de olcsón lehet. vedd meg nyugodtan.
2015. aug. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nekem azért olyan autó kell, ahol ne legyen az, hogy mindig legyen mit csinálni rajta. :D Bár ha a tiédben 600 ezer km van, akkor azon már nem csodálkozni. :)
2015. aug. 3. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!