Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Wagon r+ autómatánál a...

Suzuki Wagon r+ autómatánál a válton van egy gomb a benyomóka alatt és ha azt benyomom akkor a műszerfalon megjelenik egy olyan hogy 0/D off ez mit jelent?

Figyelt kérdés
Vagy mit változtat meg az autón mert vezetés közben nem igazán tapasztaltam váltózásokat! Ebben szeretnék segítséget kérni...

2015. aug. 4. 22:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyorsító fokozat. Előzéskor használhatodik, nagyobb nyomatéköt ad elvileg, bár én sem használom
2015. aug. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és ha úgy használom hogy ki van kapcsolva akkor mi van?
2015. aug. 4. 23:08
 3/8 A kérdező kommentje:
ha be van kapcsolva akkor ad nagyobb nyomatékot?
2015. aug. 4. 23:10
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Bekapcsolva nagyobb a nyomaték, de olyankor nem kapcsolja a negyedik fokozatot, tehát legfeljebb csak akkor használd, ha intenzív gyorsítasra van szükség. Intenzív gázadásra amúgy is visszakapcsol a váltó én nem használom a gyorsító fokozatot. A váltó négy fokozatú, a váltókarral tudod szabályozni hogy mennyit használjon a négyből :4-3-2-1
2015. aug. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én automata váltómon S/W van, S-ben agresszívabban reagál a gázadásra. W-ben pedig lomhább. Igazából az téli mód. Winter, itt az a neve. Télen például Neked is érdemes kikapcsolva tartani. De amúgy minél erősebb a motor, annál jobban megérzed. Akkor használd, ha dinamikusabban akarsz közlekedni, meg hát előzéskor így van.


Van olyan automata, amibe kifejezetten sportmódot tesznek, abba kapcsolva valósággal megvadul az autó és megy, mint a rakéta.

2015. aug. 5. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül teszik ezt a variációt a Wagon R+-ba..a nejemnek automata Wagonja van, szintén ilyen gombbal..ha elolvasod a gépkönyvet, akkor abból megtudod, hogy egy picit nől az áttétel, tehát erősebb lesz...igaz jobban pörög... csak utánfutónál használjuk, egyébként nincs jelentősége...csak szétpörög a motor.

egyébként a mostani Volvómon is van ilyen gomb..overdrive a neve, és inkább hegyre fel, hajót vontatva szoktam használni. egyébként nem kell.


szóval a Wagonnál csak egy lehetőség, én a hétköznapokban nem használnám...csak rakottan, hegyre fel, vontava...

2015. aug. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jobban pörög, többet fogyaszt, ara jó ha kell valamiért egy kis erő még.
2015. aug. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bajer ***** válasza:
Ki lehet vele kapcsolni a 4.fokozatot. Én gyakran használom, de csak motorfékezésre. Amikor lassítani kell, nem csak a féket koptatom, hanem így növelem a motor fékező hatását. 50 km/h alatt kikapcsolom, mert ilyen sebességnél mindenképpen 3-asban van a sebváltó.
2016. máj. 1. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!