Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hengerfejes lett az autóm,...

Hengerfejes lett az autóm, vagy nagyobb a baj?

Figyelt kérdés

Tegnap este jöttem haafele a főúton és egyszer csak valami büdös, égett szagot kezdtem el érezni, aztán amikor már feleszméltem szépen kezdett lassulni az autóm, majd le is állt. Ekkor láttam, hogy a hűtővíz az egekben van (lehet hülyének néztek és igen, sajnos nem figyeltem ) mikor kinyitottam a motorháztetőt iszonyat nagy gőz és füst csapott meg, majd láttam, hogy a kiegyenlítő tartályban egy csepp víz sincs.


volt nálam 5-5 liter ioncserél víz, azokat szépen elkezdtem beleöntögetni de az azonnal felforrt és kifröcskölte a tartály az egészet.


kb 1 órán át töltögettem bele és így belement kb 8 liter, mire a tartályban meg is maradt a víz.


Amikor kinyitottam a sapkát ahova az olajat öntjük bele, iszonyat égett szagot éreztem.


Itthon megpróbáltuk beindítani megtolatással, de sajnos nem segített, sőt, a kipufogóból folyt az olaj.


Mi történt? mi lett a baja és ez mennyibe fog fájni?


Opel Corsa 1.5 TD-m van.


A válaszokat előre is köszönöm.



2015. aug. 5. 09:51
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Nehéz megmondani mennyi lesz, de komolynak tűnik.

Alap hogy hideg vizet nem locsolunk bele. A régi öntvény megrepedt, az alu vetemedik tőle. Ha még nem forrt fel, akkor is csak járó motonál szép fokozatosan kell beleönteni.


Hengerfejedet tutira venném hogy annyi neki, min. 50 ezer a felújítás, de akkor kb 2-es golf árban számoltam.


Ha nincs szerencséd, akkor cserélheted a főtengely plusz hajtókarcsapágyazást, de ez inkább olaj hiánynál szokott esedékes lenni. Mindenesetre az egzet szét kell dönteni, aztán mondanak okosat. Ja, ha nem volt hűtásed, lehet a (vagy valószínű) turbó is megdöglött.

2015. aug. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Egy motorcsere lesz a legolcsóbb megoldás.
2015. aug. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
#2: valószínű
2015. aug. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 szántóvető ***** válasza:
70%
sokkal nagyobb,a legjobb ha nézel egy másik motort.
2015. aug. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jövőhéten megy a szerelőhöz és felméri a kárt, akkor lehet a tutit megmondani. Mitől állt le végül az autó? azt valaki letudná írni? mert szerintem egy jó darabig mentem az autóval ekkora hőfokon, abban a pillanatban amikor megállt az autó, és lassulni kezdett, mi ment végbe a motorban?
2015. aug. 6. 00:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Besült a motor.

Ezt értsd úgy, hogy hűtés nem volt az elforrt víz miatt, a motor melegedett, olaj nekiállt higulni, kenés megszűnt. Fém csúszott a fémen = Még jobban melegedett, és mikor elérte azt a hőt nekiálltak olvadni a dolgok. Csapágyak, dugyattyúgyűrűk, ezek szoktak általában először megsülni.

2015. aug. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!