Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor kell ezt a technikát...

Mikor kell ezt a technikát alkalmazni, mi a gyakorlati haszna?

Figyelt kérdés
Több tesztben olvastam/láttam már, hogy a fékpedált és a gázpedált egyszerre nyomják (autóknál), értékelik, hogy megfelelő-e a kettő közti távolság ahhoz hogy egyszerre lehessen nyomni stb...tehát a fékező lábbal csak kis gázfröccsökre átnyúlnak a gázra de a féket továbbra is nyomva tartják. Általában sportkocsiknál vagy sportos vezetés közben
2015. aug. 5. 20:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá sportkocsi vagy sportos vezetés. Emelkedőn elindulás kézifék használata nélkül...
2015. aug. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi, de nem véletlenül írtam a sportos vezetést, nyilván nem az emelkedőn való elindulást tesztelték.
2015. aug. 5. 20:22
 3/8 anonim ***** válasza:

A technika célja a motor fordulaton tartása, ezáltal a turbó lyuk kiküszöbölése.

Ezután is érdekel a dolog?

2015. aug. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, valami ilyesmire gondoltam, persze hogy érdekel!
2015. aug. 5. 20:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Gondolom arra gondolsz, hogy féktávon leváltásoknál rárúgnak a féken lévő lábukkal a gázra is. Ez arra jó, hogy nem blokkolnak a kerekek, és a turbónyomás is fennmarad.
2015. aug. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A fordulatszám fenntartása. De van olyan hogy ha nem kell váltani közben vagy nem pedálos a kuplung akkor bal lábbal fékeznek miközben állnak a gázon. Ne közúton gyakorold!
2015. aug. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Emelkedőn való elinduláskor meg kuplunggal fogjuk meg az autót. Csak extrém esetben kell hozzá a fékpedál is de azt általában kiváltja a kézifék. Szabályosan is a kéziféket kell használni olyankor.
2015. aug. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. aug. 5. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!