Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rosszul döntöttem mikor...

Rosszul döntöttem mikor régebben benzines autót vásároltam?

Figyelt kérdés

Mostanában olvasgattam autó teszteket leginkább dízelekről és olyan fogyasztásokat írnak,hogy a szemem kikerekedik és el kezdek irigykedni a fogyasztásra nekem 1,6 os benzines autóm van nem szoktam száguldozni csak néha lépek oda vegyesben olyan 6,5 liter fogyasztás szokott kijönni.


Pl: Renault Kadjar 1.5 dCi


A legjobb kör átlaga 3,4Liter

A legrosszabb kör átlaga 4Liter

Átlagfogyasztás 4 eco kör (~80 km) átlagában 3,7Liter

Gyári vegyes érték 3,9Liter


2015. aug. 6. 20:22
 1/7 szerencses85 ***** válasza:
A gyári adatok ne tévesszenek meg, a Totalcaron épp most volt róla egy cikk, hogy a teszt protokolljában vannak kiskapuk, és nem mindig a valóságot mutatják.
2015. aug. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül. A Dizel és a benzines fogyasztása között csökkent mostanában a különbség. A dizelhez az alkatrészek gyakrabban vannak horror árban, mint benzineshez.

Én sem mertem bevállalni dizelt.

2015. aug. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak nekem is pl haveromnak 1999 es 1,9 es audi a4 kombi dízele van azt mondja el megy 4 literből vele sógorom öccsének meg ford focus kombi dízele van az is 4 literből megy el,akkor renault fórumon is mondanak 3,7 litert meg 4,5 de annál többet nem nagyon.
2015. aug. 6. 21:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha ennyire forintositva elemed a benzin-dízel vetekeeést, ne csak az üzemanyagnál számolgass. A dízelek üzemanyagot tekintve gazdaságosabbak, de csak akkor,ha nagyon sokat mész vele. Másik oldalon ott van az ár, illetve a szerviz közötti differencia, amiben a benzinesek az olcsóbbak. Összegezve, a használattól függően lehet egy benzines autó is gazdaságosabb, a több fogyasztás, és a drágább üzemanyag ár ellenére.
2015. aug. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A4, Focus kizárt hogy elmenjen 4 literből. Tudod: a férfi két dologban hazudik, az egyik az autója fogyasztása a másik a péniszmérete.


Másrészről a gyári fogyasztási értékeket nem életszerű körülmények között mérik le.

Én meg lennék elégedve 1,6-os benzines autó 6,5 literes fogyasztásával.

2015. aug. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Dízel mindig is kevesebbet fogyaszt.

Az meg,hogy csak akkor éri meg ha sokat mész,hát most mit mondjak rá?Ha nem mész sokat akkor az adódik belőle,hogy nem kell kifizetni a nagy számlákat sem.Ha sokat mész vele meg lehet lesz nagyobb szervízszámlád,de itt már akkora távolságon spóróltál jóval többet az üzemanyagon.

2015. aug. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

tegnap 23:41


Az adatok amit leírtam,max 90 es tempóval állítólag tankolás után kiszámolt fogyasztási adatok.

2015. aug. 7. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!